Tek abonelik çift modem

Lakuri

Picopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar,

Yeni taşındığım ev dublex olduğu için kablosuz internet erişimi ile ilgili endişelerim var. Evde alt ve üst katta birer adet telefon hattı bulunmakta. Bu iki hatta farklı modemler takarak internete erişebilir miyim? Elimde iki adet modem bulunduğu için bu şekilde bir soru yöneltiyorum.

Duruma bağlı olarak rooter alıp sorunu o şekilde çözmeye çalışacağım.

Farklı önerilerede açığım.

Teşekkürler.

Selamlar arkadaşlar,

Yeni taşındığım ev dublex olduğu için kablosuz internet erişimi ile ilgili endişelerim var. Evde alt ve üst katta birer adet telefon hattı bulunmakta. Bu iki hatta farklı modemler takarak internete erişebilir miyim? Elimde iki adet modem bulunduğu için bu şekilde bir soru yöneltiyorum.

Duruma bağlı olarak rooter alıp sorunu o şekilde çözmeye çalışacağım.

Farklı önerilerede açığım.

Teşekkürler.
Hayır bu şekilde kullanamazsınız. Bir modem bağlandığında diğeri hattan düşecektir.

Ben olacağını düşünüyorum. Eğer kablolar aynı kaynağa bağlı ise olacaktır. Deneyerek bu sorunu çözebilirsiniz.

Düzenleme: Biraz araştırınca kullanıcı deneyimleri mümkün olmadığını söylüyor. Eğer modemlerinizden birinde router özelliği var ise kablo çekerek üst kata internet sağlayabilirsiniz.

Son düzenleme:
Modemin birini ethernet kablosuyla veya varsa modemde Wİ-Fİ MESH teknolojisiyle birbirine bağlayabilirsiniz. Yani bir modem telefon hattına bağlı diğeri de o modeme bağlı olacak şekilde.

Sanki bizim komşu ankastreden çıkan internet kablosuna ek yapıp iki farklı dairede kullanıyordu gibi hatırlıyorum ama hız yarı yarıya düşüyordu. Router almak en iyi çözüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı