Tek bilgisayardan 2 farklı kayıt aynı anda nasıl alınır?

Nobree

Centipat
Daha fazla  
Amacımı özetliyim aynı anda hem bilgisayarımın ekranını hem de harici kameramı ( webcam olarak kullanıyorum ) kayıt etmek istiyorum. Pek çok yöntem denedim ve forumda da çözümünü bulamadım. Umarım bugün bu konuyu hallederiz ve forumdan da halledilmemiş bir konunun daha üstünü çizeriz. Şimdiden mesajlarınız için teşekkürler.

Videoları sonunda birleştireceksen ayrı ayrı kaydetmenin mantığı yok, OBS üzerinden webcami kaynak olarak masaüstü kaydının üstüne yerleştirmen yeterli, biliyorsundur zaten.
evet eskiden öyle kullanıyordum da videolarda bir şey anlatıcağım zaman ekranda sadece webcam olsun istiyorum onu da editlerken yapınca çözünürlük önemli bir oranda düşüyor

2 obs açmayı denedim ama ikiside aynı sahne ayarlarını kullanıyor birinde yaptığım değişiklik diğerinide etkiliyor
Farklı sahne oluşturacaksın zaten. Aynı sahne üzerinde 2 kayıt alınmaz.

Videoları sonunda birleştireceksen ayrı ayrı kaydetmenin mantığı yok, OBS üzerinden webcami kaynak olarak masaüstü kaydının üstüne yerleştirmen yeterli, biliyorsundur zaten.
Edit yaparken kameraya yaklaştırınca pikselleşme olur büyük ihtimalle. Ben böyle düşünüyorum.

Edit yaparken kameraya yaklaştırınca pikselleşme olur büyük ihtimalle. Ben böyle düşünüyorum.
Sahne geçişi için kısayol atayabilir. Bir sahnede masaüstü + webcam, diğer sahnede sadece tam ekran webcam olacak. Tek tuş ile çat diye atlayacak. İsterse geçiş efekti bile koyar.

OBS özellik konusunda çok geniş bir yelpazeye sahip. Zaten bu tarz problemleri ortadan kaldırmak için çalışıyor adamlar.

Sahne geçişi için kısayol atayabilir. Bir sahnede masaüstü + webcam, diğer sahnede sadece tam ekran webcam olacak. Tek tuş ile çat diye atlayacak.

OBS özellik konusunda çok geniş bir yelpazeye sahip. Zaten bu tarz problemleri ortadan kaldırmak için çalışıyor adamlar.
Onu bir ara denemiştim webcam sıkıntı çıkartmıştı yeni bağladığım kamerada nasıl olur bilimiyorum. Biliyorum çok şey istiyorum ama ben videoda sadece kendi yüzüm gözükürken masaüstünün sesinin gelmesini istemiyorum :.)

Yeni konular

Geri
Yukarı