Tek bir klavye ile birden fazla bilgisayarı senkronize kullanmak mümkün mü?

BurnInMyFire

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar. Merak ettiğim şey tam olarak şu; elimde tek bir klavye olacak, birden fazla bilgisayara bağlanacak ve örneğin klavyeden "W" tuşuna bastığımda her bir bilgisayara gecikme olmaksızın aynı komut iletilecek. Bazı yazılımlar var, klavye veya mouse birden çok bilgisayara bağlanıyor ama ayrık olarak kullanılıyor. Ben tek tuş vuruşuyla oluşan komutu birden çok bilgisayara aynı anda iletmek istiyorum.

Bir de Logitech Unifying alıcılar hakkında bilgisi olan, kullanan arkadaşlar varsa benim problemimi bu alıcılar çözebilir mi? Belirtirlerse sevinirim.

En basit yöntemden USB çoğaltma kablosu belki iş yapabilir. 1 dişi 3 erkek mesela. Bir bilgisayara iki klavye takıldığında hiç bir gecikme olmuyor üç bilgisayara bir klavyede aynı işi yapabilir.

En basit yöntemden USB çoğaltma kablosu belki iş yapabilir. 1 dişi 3 erkek mesela. Bir bilgisayara iki klavye takıldığında hiç bir gecikme olmuyor üç bilgisayara bir klavyede aynı işi yapabilir.

Teşekkür ederim yorumunuz için. Aslında bu problemi Logitech Unifying gibi bir alıcıyla çözebilirsem kablo kalabalığından da kurtulmuş olacağım. İnternette bulduklarım hep dişi çoklayıcılar, erkek çoklayıcı göremedim 🙂
Logitech K375s, MK850, K380 ve MX Keys modellerine bakabilirsin. MX Keys şu an satılmıyor sanırım ama diğerleri satılıyor olmalı.
MX Keys sitesinde satılıyor gözüküyor.

Teşekkürler bilgilendirme için. Siz hali hazırda bu modellerden birini kullandınız mı hocam? Veya Unifying alıcılı herhangi bir model? MX Keys sitesine göz attığımda klavyeyi 3 cihaza kadar bağlayabileceğimi ve bir switch ile cihazlar arasında dolaşabileceğim yazıyor. Ben cihazlar arasında dolaşmayacağım, birden çok cihaza hükmetmek istiyorum aynı anda.
Düz mantık kurarsam; 2 adet alıcı alsam ve bunları iki ayrı bilgisayarın USB portlarına taksam, ayrıca tek bir klavyeyi bu alıcılar ile eşleştirsem işim görülecek gibi. Problem şu ki; bir ton masraf etmeden bu teoriyi doğrulatmam gerek 🙂

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı