Tek bir kodlama dili ile sıfırdan web sitesi yapmak

Arkadaşlar bir web sitesinin her ayrıntısı için sürekli entegre işleri ile uğraşmak istemiyorum ve tek bir kodlama dili ile sıfırdan bir web sitesi yapmak istiyorum. Böyle bildiğiniz bir kodlama dili var mıdır?
Wordpress kullanmayı deneyebilirsin.Onun dışında bir web sitesi kodlamak için html css işaretleme dillerinin yanında php,javascript gibi yapılar kullanmalısın.

Tabii ki yapılabilir. Bizzat kendi SaaS platformumu sadece Javascript kullanarak yaptım.

Javascript eskiden sadece tarayıcıların içerisinde (client tarafında) çalışıyordu. Ancak Node.js runtime'ı sayesinde Javascript'i kendi bilgisayarında da çalıştırabilirsin.

Daha detaylı açıklamak isterdim ancak ne tarz bir proje üzerinde çalıştığını bilirsem daha doğru bilgi verebilirim.

Eğer statik bir internet istesi yapmak istiyorsan HTML + CSS + JavaScript (client-side) kullanarak başlayabilirsin.

Ne tarz bir web sitesi yapmak istediğini bilmemekle birlikte Node.js konusuna bir göz atmanı isterim.

Ön uç -> Javascript+Html+CSS
Arka uç -> Node.js ( javascript )
Veritabanı -> Mongodb ( javascript )

Gördüğün gibi sadece javascript ile web sitesi.Demekki yapılabiliyormuş.Ama veri bilimi ile uğraşıcam diyorsan python tavsiyemdir.

Gel gelelim işin öbür kısmına yani " Webassembly " bu konuya da bir göz gezdir.

Tabii ki yapılabilir. Bizzat kendi SaaS platformumu sadece Javascript kullanarak yaptım.

Javascript eskiden sadece tarayıcıların içerisinde (client tarafında) çalışıyordu. Ancak Node.js runtime'ı sayesinde Javascript'i kendi bilgisayarında da çalıştırabilirsin.

Daha detaylı açıklamak isterdim ancak ne tarz bir proje üzerinde çalıştığını bilirsem daha doğru bilgi verebilirim.

Eğer statik bir internet istesi yapmak istiyorsan HTML + CSS + JavaScript (client-side) kullanarak başlayabilirsin.
Facebook tarzı

Facebook tarzı

Yeni konular

Geri
Yukarı