Tek çekirdek kullanan oyunlar işlemcinin ömrünü kısaltır mı?

ir10

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar Arctic Freezer 34 Duo işlemci soğutucu ile 2020 üretimi Ryzen 5 3600 kullanıyorum. Ekran kartım RTX2060.

Sorum açık; Knight Online gibi eski Online MMORPG oyunları tek çekirdek kullandığı için örneğin 100 200 kişinin olduğu yerlerde 25 FPS alıyorum boş olan yerlerde 120 FPS alabiliyorum.

Bu oyunları oynamak işlemciye yüklenir ısıtır zarar verir ömrünü kısaltır yorar diye korkuyorum. Bilgisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Arctic Freezer 34 Duo işlemci soğutucu ile 2020 Ryzen 5 3600 kullanıyorum. Ekran kartı RTX2060.

Eski Online MMORPG oyunları (Knight Online gibi) tek çekirdek kullandığı için örneğin 100 200 kişinin olduğu yerlerde 25 FPS alıyorum, boş olan yerlerde 120 FPS alabiliyorum.

6 çekirdek 12 threads dururken oyunların tek çekirdeğe yüklenmesinin uzun vadede zarar vereceğini düşünüyorum.

Bu oyunları oynamak diğer oyunlara göre daha çok işlemciye yüklenir ömrünü kısaltır yorar diye düşünüyorum. Bilgisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır, neden kısaltsın ki? Sıcaklıklara dikkat edildiği sürece bir sorun olacağını sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı