Tek dönüştürücü vs Çift Dönüştürücü

selam2

Picopat
Arkadaşlar monitör almadan önce bir şey merak ettim. Ben 3 monitör yapacağım ama eski PC'mde 1 dönüştürücü ve onu da 1 kablo ile monitöre bağlıyordum. Yeni alacağım monitörde direkt 1 dönüştürücü ile bağlasam performans kaybı ya da uyumsuzluk olur mu? Fotoğraftan anlarsınız.

arkadaşlar 3 monitör için hdmi to vga dönüştürücü sonrada vga vga ile monitöre bağlamak mı iyi yada direk hdmi uç ve vga uç ile 1 kablo ile mi bağlamak iyi.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230122-171727_Google.jpg
    Screenshot_20230122-171727_Google.jpg
    72,9 KB · Görüntüleme: 66
  • Screenshot_20230122-171412_Google.jpg
    Screenshot_20230122-171412_Google.jpg
    87,7 KB · Görüntüleme: 71
Son düzenleme:
Hocam soruyu tam anlayamadım ama kablo cinsinin korunması önemli VGA ise VGA olarak bağlayın.

Dönüştürücü kullanma hocam fazla çünkü dönüştürdüler 3.monitor de sorun çıkartabilir.
Bir tane çıkışı kesinlikle DPI'den alman gerek yoksa görüntü vermeyebilir benim başıma gelmişti.

direkt farklı uçlu kablo alma sağlıklı çalışmayabilir ve modüler olmaması ayrı sıkıntı. monitörün girişi ne ise o kablodan al sonra kasaya dönüştürücü ile tak. görüntü kablosu monitöre aittir o şekilde düşün.

Hocam, adı üstünde bağlantı modeli desteklemediği için dönüştürücü kullanıyorsun uyumsuzluk yaşarsın tabii ki de.

direkt farklı uçlu kablo alma sağlıklı çalışmayabilir ve modüler olmaması ayrı sıkıntı. monitörün girişi ne ise o kablodan al sonra kasaya dönüştürücü ile tak. görüntü kablosu monitöre aittir o şekilde düşün.
Ben de tam tersini düşünüyoruma slında. Araya ne kadar ekleme yaparsanız stabiliteden o kadar ödün vermiş olursunuz. Direkt iki ucunda da gerekli bağlantı özelliklerinin olduğu orta veya yüksek kaliteli kablolarla çok daha az kayıpla veya daha az uyumsuzluk riskiyle bağlantı sağlanabilir. 2012 Macbook'tan ne kadar dönüştürücü kullansam da 2k 60hz görüntüyi ya alamıyorum ya da alsam da sorunlu alamıyordum. Biraz pahalıya patlasa da Paugge Mini DP'den HDMI kablo ile sıkıntısız alıyorum şu anda. O nedenle emin ol fark ediyor fazladan dönüştürücü kullanmak.

Ben de tam tersini düşünüyoruma slında. Araya ne kadar ekleme yaparsanız stabiliteden o kadar ödün vermiş olursunuz. Direkt iki ucunda da gerekli bağlantı özelliklerinin olduğu orta veya yüksek kaliteli kablolarla çok daha az kayıpla veya daha az uyumsuzluk riskiyle bağlantı sağlanabilir. 2012 Macbook'tan ne kadar dönüştürücü kullansam da 2k 60hz görüntüyi ya alamıyorum ya da alsam da sorunlu alamıyordum. Biraz pahalıya patlasa da Paugge Mini DP'den HDMI kablo ile sıkıntısız alıyorum şu anda. O nedenle emin ol fark ediyor fazladan dönüştürücü kullanmak.
kablo sisteminde de dönüştürücü var, analog sinyal olmadığı için arada mutlaka dönüştürücü olacak. kaliteli bir dönüştürücü de hiçbir sorun çıkarmaz, diğer türlü kablo veya dönüştürücü arıza yaptığında hem kablo hem dönüştürücü çöp olacak. o yüzden monitöre bir kablo alıp dönüştürücü üzerinde çalışmak daha makul.

Geri
Yukarı