Tek fanlı vs çift fanlı 1050 Ti

• Konuyu başlatan whitewolf
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 3B
W

whitewolf

Ziyaretçi
Merhaba,

GTX 1050 Ti içeren bir sistem toplamak istiyorum. Bu kartın tek fan ve çift fanlı olanları arasında 200₺ fiyat farkı var. Sizce bu farka değer mi?

Kullanım olarak sistemi RPG oyunlarını oynama amaçlı topluyorum ve de uzun saatler oyun oynarım. Örneğin sabah açarım akşam 18 civarı kaparım şeklinde bir kullanımı olacak.
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence size tek fanlı model yetmez gibi geliyor. Eğer sürekli bir kullanım için kullanılacaksa kesinlikle 200 TL farkına değecektir. Tek fanlı model çok ses çıkarabilir.

GTX 1050 Ti modeli aşırı güç tüketen bir model değil, dolayısıyla aşırı ısınan bir modelde değil, tek fan gayet yeterli, iki fan kat ve kat yeterli. Kasa içi soğutmanızda biraz iyi tarafa çalıyorsa tek fanlı olsun, çift fanlı olsun sorun olmaz, kullanabilirsiniz.

• Tek fanlı GTX 750Ti kullanmıştım. Tek fanlı modeller çift fanlı modellere göre daha fazla ısınıyor ama oyun oynarken bir sıkıntı çıkartmıyor.
  • Tek fanlı modellerin overclock performansı düşük olur.
  • Tek fanlı modellerin fanları sürekli olarak çalışır. Çift fanlı modellerde ise 60 derecenin altında fanlar çalışmıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı