Tek GTX 1080 ile mining yapmak

onurcancelep

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhaba dostlar,
Öncelikle biraz uzun bir yazı oldu umarım bilgili arkadaşlar yanıtlarını esirgemez.
Sistemimi satmayı düşünüyordum. Oyun için 2018 yılında topladım. Vakit ayıramıyorum pek. Şu an satıp satmama konusunda kararsız kalmamım sebebi madencilik.
Birkaç sene öncesine keşfeden arkadaşlar aldı yolunu gidiyor, maşallah. Hayırlı işler herkese. Fakat ben henüz keşfettim madenciliği.
Öyle rig falan yok bende, sadece GTX 1080 ekran kartım var. 3 fanlı OC modeli Gigabyte wind Force olarak geçen. Güzel soğutucu sistemi olan bir kart.
İşte i7-8700K var ki bu sanırım önem arz etmiyor. 16 RAM var, 850W Everest RGB modeli de 3 yıldır beni götüren, 80+ Gold sertifikalı PSU var.
Öncelikli sorum şu;
Sıcaklık... Nasıl sıcaklık 50 60 dereceye sabitlenir bu model ekran kartında? Program mı var?
Ekran kartımı oyun için arada kullanacağım. Tek tük birkaç saat olsa da oynuyorum öyle biraz oyunlarımı... Bu durum nasıl etki eder madenciliğe?
Diğer sorum ise internette sörf, bir şeyler izlemek...
Ekran kartı Full güçte mining yaparken film, video izlemek 2K, 1080p ayarlarda izlemek bir sorun teşkil eder mi?
Yine bir başka konu ise bilgisayarın performans olayı...
Dostlar, benim bu ekran kartı 3 yıldır oyun ve normal kullanım için aktif durumda çalıştı. Günde 3 saat diyelim ortalama. Performansı nasıl etkilenir?
Mining yapınca bozulur mu? Sıkıntı yaşar mıyım? Ne kadar götürür bu kart beni daha? Halen garantisi devam ediyor performans alamıyorum diye değiştirmeyi düşünmüş olsam sizce nasıl olur? Hak yemiş olur muyum? Yapılır mı? Ki bu arada sıcaklığı birkaç sene öncesine göre daha çabuk yükseliyor ve fanlarından sesler ufak rahatsız ediyor oyunlarda. Bunu sebep göstersek nasıl yanıt alırız?
Son sorum ise ne kadar güç harcarım, elektrik tahmini ne kadar gelir ve ne kadar kazanırım?
Bir YouTube videosunda şu bilgileri aldım. Burada silip eklenmesi gereken ayarlar gibi olan yazılar var. Bunlar neyi ifade ediyor? Anladığım kadarıyla emin değilim ama sanki kartı maksimum değerlerde çalıştırmaya yönelik falan mı? Bahsettiğim yazılar şunlar;
Gpu_forcE_64BIT_ptr 0
Gpu_max_heap_sıze 100.
Gpu_use_sync_objects 1
Gpu_max_alloc_percent 100.
Gpu_sıngle_alloc_percent 100.
EthDcrMiner64.exe -epool eu1.ethermine.org:4444 -ewal "wallet adresin" -epsw X -rxboost 1 -eworker "kendi nickin"
Ekstra eklemek istediğiniz önemli şeyler de varsa çekinmeyin paylaşın lütfen. Bilgi paylaşmak güzeldir... Benim canavarın fotoğrafını da bıraktım. :)
şimdiden teşekkürler.

1613258984321.png

Arkadaşlar gtx 1080 sahibi iseniz ve eth kazıyor iseniz en stabil çalışan miner T-rex hiçbir ayara dokunmadan - - mt 2 özelliğini aktif ederek power limit 55 de 33 mhs 115 w gider ile çalıştırabilirsiniz. Ve share değerlerine inanamayacaksınız tavsiyedir 👍☺️
Ve hatta T-rex minerin yerleşik gddr5 için Pill uygulamasını --mt <1 2 3 4 5 6> değerler arası farklı bir değer girip 47. 48 mhs ulaşabilirsiniz gtx 1080 ile. Fakat yaptığım denemeler sonunda en stabil ve enerji maliyeti ve kart sağlığını da katarsak - - mt 2 de en verimli çalışmayı power limit 55 ile elde ettim. Tercihler ve koşullar şahışlara göre değişiklik gösterebilir. Not: bat dosyası ilk satıra --mt 2 değerini girdikten sonra kaydedip minerı yönetici konumunda çalıştırmanız gerekli. Aksi takdirde - - mt 2 çalışmayacaktır.
1 saat 40 dakika sonraki share bakın lütfen 😌✌️ şunu fark ettim ki - - mt 2 share canavarı.. Gminer claymore vs. 1 saat 15 dakikalık testlerde en fazla 22 mhs ve 47 share alabildim. 24 saatlik paylaşımı da yapıcam... Dediğim gibi power limit 55 başka hiçbirşey değiştirmedim. Denedim ama tüm değişimler sadece performans düşürdü.
Fan otomatik te ısı 56 63 derece arası dalgalanıyor fan 62 de açıyor 56 da kapatıyor gayet stabil ve serin.
Aklıma gelmişken T-rex miner v 19.14 cuda 11 kullandım. Pool binance.
Power limit 50 ile test ettim güç 105 watt a kadar düşüyor hash 31 mhs e kadar düşüyor güzel ama share oranı epey düştü. fakat sıcak havalarda power limit 50 mantıklı ve kullanılabilir. otomatik olan fan yine aynı mantıkta 56 62 derece arası açılıp kapanıyor ama çok az açık kalıyor fan. hemen kapatıyor ihtiyaç olmadığı için.
4 saat 19 dakikadır çalışıyor bir yandan film vs. izliyorum elektrik masrafını çıkarması için 2700x işlemcimi 3200mhz e düşürüp 43 derece işlemci sıcaklığı ile serin serin monero kazıyorum. Yaptığım hesaplara göre monero dan elektrik masrafı çıkacak ve eth masrafsız kar kalacak son durum ekran alıntısını paylaştım..

Dosya Ekleri

• IMG_20210330_110747.jpg
    IMG_20210330_110747.jpg
    307,7 KB · Görüntüleme: 216
  • IMG_20210330_120041.jpg
    IMG_20210330_120041.jpg
    269,9 KB · Görüntüleme: 166
  • IMG_20210330_121034.jpg
    IMG_20210330_121034.jpg
    263,1 KB · Görüntüleme: 143
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    1,3 MB · Görüntüleme: 210
Arkadaşlar gtx 1080 sahibi iseniz ve eth kazıyor iseniz en stabil çalışan miner T-rex hiçbir ayara dokunmadan - - mt 2 özelliğini aktif ederek power limit 55 de 33 mhs 115 w gider ile çalıştırabilirsiniz. Ve share değerlerine inanamayacaksınız tavsiyedir 👍☺️
Ve hatta T-rex minerin yerleşik gddr5 için Pill uygulamasını --mt <1 2 3 4 5 6> değerler arası farklı bir değer girip 47. 48 mhs ulaşabilirsiniz gtx 1080 ile. Fakat yaptığım denemeler sonunda en stabil ve enerji maliyeti ve kart sağlığını da katarsak - - mt 2 de en verimli çalışmayı power limit 55 ile elde ettim. Tercihler ve koşullar şahışlara göre değişiklik gösterebilir. Not: bat dosyası ilk satıra --mt 2 değerini girdikten sonra kaydedip minerı yönetici konumunda çalıştırmanız gerekli. Aksi takdirde - - mt 2 çalışmayacaktır.
1 saat 40 dakika sonraki share bakın lütfen 😌✌️ şunu fark ettim ki - - mt 2 share canavarı.. Gminer claymore vs. 1 saat 15 dakikalık testlerde en fazla 22 mhs ve 47 share alabildim. 24 saatlik paylaşımı da yapıcam... Dediğim gibi power limit 55 başka hiçbirşey değiştirmedim. Denedim ama tüm değişimler sadece performans düşürdü.
Fan otomatik te ısı 56 63 derece arası dalgalanıyor fan 62 de açıyor 56 da kapatıyor gayet stabil ve serin.
Aklıma gelmişken T-rex miner v 19.14 cuda 11 kullandım. Pool binance.
Power limit 50 ile test ettim güç 105 watt a kadar düşüyor hash 31 mhs e kadar düşüyor güzel ama share oranı epey düştü. fakat sıcak havalarda power limit 50 mantıklı ve kullanılabilir. otomatik olan fan yine aynı mantıkta 56 62 derece arası açılıp kapanıyor ama çok az açık kalıyor fan. hemen kapatıyor ihtiyaç olmadığı için.
4 saat 19 dakikadır çalışıyor bir yandan film vs. izliyorum elektrik masrafını çıkarması için 2700x işlemcimi 3200mhz e düşürüp 43 derece işlemci sıcaklığı ile serin serin monero kazıyorum. Yaptığım hesaplara göre monero dan elektrik masrafı çıkacak ve eth masrafsız kar kalacak son durum ekran alıntısını paylaştım..
Komut istemcisinden dediğiniz gibi yönetici olarak çalıştır deyip mt 2 yaptım ancak en fazla 30 mh değerine ulaşabildim 10 saattir açık sistem nerde hata yapıyorum bilemiyorum

Komut istemcisinden dediğiniz gibi yönetici olarak çalıştır deyip mt 2 yaptım ancak en fazla 30 mh değerine ulaşabildim 10 saattir açık sistem nerde hata yapıyorum bilemiyorum
Power limitin kaçta ayarlı? Bat dosyasını bi kontrol edin parametre - - mt 2 şeklinde eklenecek.
Dün ağın mhs değeri epey arttı. Ben şuan power limit 57 ye çıkardım 32.40 33.20 arası mhs alıyorum. Msi gtx 1080 pool binance. Bat dosyan nasıl.

Dosya Ekleri

• 16172621634121862731172.jpg
    16172621634121862731172.jpg
    230 KB · Görüntüleme: 201
Şu an iş yerindeyim. Akşam eve geçtiğimde bakıp atayım ama sabah kalktığımda MT2'yi 4 ile değiştirmiştim. Bir değişim olmazsa tekrar 2 olarak ayarlarım, Power limitim 55.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı