Tek HDMI girişli laptopa 2 monitör nasıl bağlanır?

Orhan00

Centipat
Daha fazla  
Acer Nitro 5 laptopum var. Çift monitör kullanmak istiyorum fakat laptopumda tek HDMI girişi var. HDMI çoklayıcı falan aradım ama bulamadım ya da çok pahalıya vardı.
Monitörlerimden biri Gigabyte G24F-2 diğeri Samsung CRG5.

Son düzenleyen: Moderatör:
1. adım- HDMI to Type-C USB çevirici alıp; monitörden çıkan HDMI kablosunu buna takmak. Örneğin. 2. adım- devamında bir Type-C to USB 3.0 dönüştürücü alıp; 1. adımda bahsetmiş olduğum şekilde oradaki Type-C kablosunu bu dönüştürücüye takmak ve USB 3.0 kısmını da laptopa takmak.

HDMI to USB alabilirsiniz.

Acer Nitro 5 laptopum var. Çift monitör kullanmak istiyorum fakat laptopumda tek HDMI girişi var. HDMI çoklayıcı falan aradım ama bulamadım ya da çok pahalıya vardı.
Monitörlerimden biri Gigabyte G24F-2 diğeri Samsung CRG5.

HDMI splitter kullanmalısınız, başka yöntemi var mı bilmiyorum,ama en garantisi bu olur veya HDMI to USB

Thunderbolt varmış bilgisayarında. Thunderbolt 4 adaptörü alıp kullanabilirsin.

Hepinize teşekkür ederim fakat verdiğiniz linkteki 2 ekranı aynı anda yansıtmıyor sadece geçiş için. Her neyse HDMI splitter kullanırsak da ekranı genişlet seçeneği çalışmıyor yani sadece yansıtma için işe yarıyormuş splitter. Bilgisayarımdaki USB-C portunu da kullanamıyorum çünkü MUX Switch açık. Galiba çözemeyeceğim.

Tam laptop modelini yazar mısınız? Hem DP hem HDMI olabilir laptopta. Gigabyte olana DP Samsung'a ise HDMI ile bağlanır muhtemelen.

Tam laptop modelini yazar mısınız? Hem DP hem HDMI olabilir laptopta. Gigabyte olana DP Samsung'a ise HDMI ile bağlanır muhtemelen.

Gigabyte ve Samsung'ta da DP portu var fakat benim laptopumda DP portu yok. Yapacağım tek şey MUX Switch'i kapatıp USB C to HDMI dönüştürücü almak olacak sanırım. Sence başka bir yolu var mı?

Acer Nitro 5 AN515-58.

Yeni konular

Geri
Yukarı