Tek HDMI girişli laptopa 2 monitör nasıl bağlanır?

Orhan00

Femtopat
Daha fazla  
Acer Nitro 5 laptopum var. Çift monitör kullanmak istiyorum fakat laptopumda tek HDMI girişi var. HDMI çoklayıcı falan aradım ama bulamadım ya da çok pahalıya vardı.
Monitörlerimden biri Gigabyte G24F-2 diğeri Samsung CRG5.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğiniz yer burası mı? Bir şey anlayamadım buradan.

Evet bu kısım, portları ve hangi GPU üstüne bağlı olduğu öğreniliyor bu kısımda. Dediğim gibi Type-C üstünden görüntü alabilirsiniz 2. monitör için fakat monitör takılı değilken de ekran görüntüsü atar mısınız aynı kısımdan?

Yüksek grafikli oyun oynayacağım zaman açarım artık MUX Switch'i öyle kullanırım. Çok saçma bir şey ama.

AAA oyunlar için MUX açmanız pek bir şey fark ettirmiyor, asıl etki Valorant ve CS2 gibi yani CPU temelli oyumlarda oluyor.

1713222420090.png

Buyurun hocam. Benim laptop aldığımdan beri çok garip. Valorant'ta falan almam gerekenden çok düşük FPS alıyorum hem MUX Switch açıkken hem de kapalıyken 180-200 civarı FPS alıyorum Valorant'ta.

RTX3060 içinde görünen o siyah dikdörtgen logo ne hala çözemedim, yarın bir bakarım. Laptop Type-C portunda DP olduğu biliniyor zaten. HDMI portu da var. 2 monitör kullanımına engel bir şey görmedim ben. DP ile kullanabilirsiniz.

RTX3060 içinde görünen o siyah dikdörtgen logo ne hala çözemedim, yarın bir bakarım. Laptop Type-C portunda DP olduğu biliniyor zaten. HDMI portu da var. 2 monitör kullanımına engel bir şey görmedim ben. DP ile kullanabilirsiniz.
Tamamdır hocam çok teşekkür ederim. Güzel bir kablo bulunca sipariş ederim. Sizi de yordum kusura bakmayın.

Görevimiz bu, kafanıza takılan soruları Sosyal üstüne konu açarak sorabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı