Tek HDMI girişli sistemde nasıl çift monitör kullanılır?

Luaxe

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Çift monitör yapma çabam var. Ekran kartında 1 tane HDMI oldugu için ikinciyi VGA ile anakarta bağlıyorum ama görüntü gelmiyor. Acaba 2 çıkışlı HDMI ara kablo alsam çift monitör yapabilir miyim?

Öncelikle merhaba. Çift monitör yapma çabam var. Ekran kartında 1 tane HDMI oldugu için ikinciyi VGA ile anakarta bağlıyorum ama görüntü gelmiyor. Acaba 2 çıkışlı HDMI ara kablo alsam çift monitör yapabilir miyim?

Kullandığın dönüştürücü de problem olabilir. Ondan dolayı görüntü gelmiyordur. Eğer amacın oyun odaklı vb değilse anakartta takmak çözüm olacaktır. Zira VGA dönüştürücü alabilirsin. HDMI için de çeşitli kaliteli ürünler mevcut. Ancak anlatıldığı gibi geçiş üzerine kullanılıyor. Direkt aynı anda görüntü vereni bulamadım. Ama net olarak çalışması açısında USB ve HDMI alınabilir. Zira dediğim gibi aynı anda verecektir.

O şekilde 2 monitöre de aynı görüntüyü verir çift monitörün anlamı kalmaz.

İşlemcinizde dahili GPU var mı? Ekran kartı ve işlemciniz nedir?
işlemcim amd ryzen 5 2600x gpu varmı bilmiyorum ekran kartı da amd redeon 570x olması lazım sanırım

Kullandığın dönüştürücü de problem olabilir. Ondan dolayı görüntü gelmiyordur. Eğer amacın oyun odaklı vb değilse anakartta takmak çözüm olacaktır. Zira VGA dönüştürücü alabilirsin. HDMI için de çeşitli kaliteli ürünler mevcut. Ancak anlatıldığı gibi geçiş üzerine kullanılıyor. Direkt aynı anda görüntü vereni bulamadım. Ama net olarak çalışması açısında USB ve HDMI alınabilir. Zira dediğim gibi aynı anda verecektir.
vga aldım ama görüntü vermiyor anakart. ekran kartında 1 tane hdmi 1 tane display ve dvı cıkışı var dönüştürücü kullansam dislap için görüntü verir mi

İşlemcim AMD Ryzen 5 2600X GPU var mı bilmiyorum ekran kartı da AMD Radeon 570X olması lazım sanırım

VGA aldım ama görüntü vermiyor anakart. Ekran kartında 1 tane HDMI 1 tane display ve DVI cıkışı var dönüştürücü kullansam dislap için görüntü verir mi?

Kullandığın işlemci de dahili ekran kartı bulunmadığı için görüntü gelmemiş. Yani görüntü için sürekli harici ekran kartın çalışıyor. Dönüştürücü ile diğer çıkışlardan görüntü alırsın. Display kullan.

Geri
Yukarı