Tek jak girişi olan dizüstü bilgisayarda hem kulaklık hem de harici mikrofon kullanma

xbea

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Elimde freesound FS28 hybrid (istersen Bluetooth, istersen AUX kablosu ile kablolu kullanım kolaylığı) bir kulak üstü kulaklığım var. Kendisinden memnunum ancak mikrofon konusunda bayağı bir cimriliğe gitmişler. Bende BİM'e gelen harici yaka mikrofonunu aldım. Ancak sonradan hesap ettim ki dizüstü bilgisayarımda tek bir jak girişi var. Ama yaka mikrofonunun içinden bir jak çoğaltıcı çıktı. Ben de bunu kullanmak istedim; kulaklık kısmına kulaklık jak taktım, mikrofon simgesini mikrofonun jak girişini taktım. Ancak cihaz kulaklığı algılamasına rağmen mikrofon olarak ne benim kulaklığımın mikrofonunu ne de harici mikrofonu algılıyor ne yazık ki. Sadece kendi dahili mikrofonunu algılıyor ve kullanıyor. Özetle ben hoparlörden gelen sesi kulaklığımdan, konuşmamı ise harici mikrofon üzerinden kayıt etmek istiyorum. Bu durumda dizüstü bilgisayarın ne hoparlörünü kullanmak ne de dahili mikrofonunu kullanmak istemiyorum. Bunu nasıl sağlayabilirim?

İşyerinde benzer bir sorunda şu tarz bir dönüştürücü işimizi çözmüştü. Bir tık daha kalitelisine bakılabilir elbette. Karşıma ilk çıkanı attım; https://www.hepsiburada.com/techsto...ikrofon-cevirici-donusturucu-p-HBCV0000007H4S
Hocam elimde bunun aynısından bir çoğaltıcı var:
644358672_tn50_0.jpg

Elimdekini kullanarak çözebileceğim bir yol var mı?

Ses kartı alabilirsiniz hocam mikrofon ve kulaklık girişi olanlardan isterseniz ikili dönüştürücüde alınabilir fakat dikkat edin birinin mikrofon olduğundan ben aldığımda ikisi de kulaklık içindi sadece.

Ses kartı alabilirsiniz hocam mikrofon ve kulaklık girişi olanlardan isterseniz ikili dönüştürücüde alınabilir fakat dikkat edin birinin mikrofon olduğundan ben aldığımda ikisi de kulaklık içindi sadece.
Hocam yukarıda fotoğrafı var, elimde olan sadece jak çoğaltıcı var. Bununla sorunu çözebilirsem çok memnun olacağım yoksa ekstra masraf çıkacak bana 😒.
@xbea hocam belki Sonic Studio veya Realtek Audio Console üzerinden bir ayarla düzelebilir.
Hocam Realtek ayarlarından ayarlarından baktığımda şöyle bir ayar var:
Ekran görüntüsü 2021-04-29 205647.png

Hocam bu şekilde 3 farklı mod var ama hiçbirinde çalışmıyor mikrofon.

Güncelleme: Şimdi fark ettim de ben "jak çoğaltıcı" da kullanmadan yaka mikrofonumu bağladığımda yine "dahili mikrofonu" kullanıyor. Realtek uygulamasından - yukarıdaki ekran görüntüsüzünde "Mikrofon Dizisi" olarak geçen cihaz "dahili mikrofon" - dahili mikrofonu sessize aldığımda bu sefer karşı tarafa hiçbir şekilde sesim gitmiyor. Anlamadım gitti. Yani bildiğiniz dizüstü bilgisayarım mikrofonu görmüyor. Ben bunu nasıl düzelteceğim?

Hocam yukarıda fotoğrafı var, elimde olan sadece jak çoğaltıcı var. Bununla sorunu çözebilirsem çok memnun olacağım yoksa ekstra masraf çıkacak bana 😒.

Hocam Realtek ayarlarından ayarlarından baktığımda şöyle bir ayar var:
Eki Görüntüle 998799

Hocam bu şekilde 3 farklı mod var ama hiçbirinde çalışmıyor mikrofon.

Güncelleme: Şimdi fark ettim de ben "jak çoğaltıcı" da kullanmadan yaka mikrofonumu bağladığımda yine "dahili mikrofonu" kullanıyor. Realtek uygulamasından - yukarıdaki ekran görüntüsüzünde "Mikrofon Dizisi" olarak geçen cihaz "dahili mikrofon" - dahili mikrofonu sessize aldığımda bu sefer karşı tarafa hiçbir şekilde sesim gitmiyor. Anlamadım gitti. Yani bildiğiniz dizüstü bilgisayarım mikrofonu görmüyor. Bern bunu nasıl düzelteceğim?
Hocam ben mikrofonlu kulaklık bağladığımda Realtek yine sadece kulaklık olarak görüyor ama mikrofonda çalışıyor. Windows ses ayarlarına baktınız mı?

Hocam ben mikrofonlu kulaklık bağladığımda Realtek yine sadece kulaklık olarak görüyor ama mikrofonda çalışıyor. Windows ses ayarlarına baktınız mı?
Biraz da oraları karıştıracağım bakalım neler çıkacak? Güncellemeyi yine bu mesaj altında yapar, sizi de etiketlerim hocam.

Geri
Yukarı