Çözüldü Tek jak girişli laptopta USB mikrofon çalışır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Hocam çalışmayabilir. Çünkü tek jak mikrofonlu kulaklıklar da üç halka bulunuyor. Mikrofon olan en üst halkasıdır. Tek olan mikrofonda ise aynı normal kulaklık gibi çift hakla olur. Algılamayabilir. Tanımazsa bu tip bir dönüştürücü alın.
Hocam çalışmayabilir. Çünkü tek jak mikrofonlu kulaklıklar da üç halka bulunuyor. Mikrofon olan en üst halkasıdır. Tek olan mikrofonda ise aynı normal kulaklık gibi çift hakla olur. Algılamayabilir. Tanımazsa bu tip bir dönüştürücü alın.

Çözüm
Konuya bir daha baktım da USB kablosunu 3.5mm portuna mı takacaksınız beyefendi? USB mikrofon ile 3.5 mm portunda çalışır mı çalışmaz mı diye bir soru yok. USB portuna takın, çalışsın.

Başlığınızı da değiştirip konuya uygun hale getirdim.

Mikrofon USB değil 3.5mm imiş.

Son düzenleme:
Konuya bir daha baktım da USB kablosunu 3.5mm portuna mı takacaksınız beyefendi? USB mikrofon ile 3.5 mm portunda çalışır mı çalışmaz mı diye bir soru yok. USB portuna takın, çalışsın.

Başlığınızı da değiştirip konuya uygun hale getirdim.

Yok hocam. Arkadaşlar normal mikrofon takacak. Arkadaşın laptopu cep telefonu gibi tek girişli. Mikrofon algılama yeri en üstte olduğu için algılamayabilir. Ben de çalışmaz ise dönüştürücü tavsiye ettim.

1598519751267.png

@Recep Baltaş hocam bu çıkışı nasıl USB'ye bağlayacak?

Şimdi siz de haklısınız. Hepsiburada USB yazıyor ama ürün 3.5mm kullanıyor. Yahu saçma salak işler, neresinden tutsan elinde kalıyor.

Neyse...

Nihai cevap:
  • USB mikrofon, Tip-A girişi olan her cihazda çalışır.
  • 3.5mm mikrofon ise TRRS girişli laptop portunda muhtemelen çalışmaz ve Y kablo gerektirir.

Şimdi siz de haklısınız. Hepsiburada USB yazıyor ama ürün 3.5mm kullanıyor. Yahu saçma salak işler, neresinden tutsan elinde kalıyor.

Neyse...

Nihai cevap:
  • USB mikrofon, Tip-A girişi olan her cihazda çalışır.
  • 3.5mm mikrofon ise TRRS girişli laptop portunda muhtemelen çalışmaz ve Y kablo gerektirir.
Hocam bu durumda en iyi cevap seçimi hatalı mı oluyor?

Geri
Yukarı