Tek jaklı laptopta headset'in mikrofonu çalışmıyor

Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba herkese. Asus K555LB model laptopa sahibim ve bir tane 3.5mm girişi var. 3 çizgili tek jaklı Tronsmart Sono kulaklığımı laptopuma bağladığımda kulaklıktan ses alabiliyorum ancak mikrofon çalışmıyor. Ses sürücüsünü güncelledim, kulaklığın kumandasından mikrofonun açık veya kapalı olduğunu kontrol ettim ancak sorun çözülmedi. Kulaklığın kendi kutusundan çıkan kulaklık ve mikrofonu ayıran kabloyu, elimde bulunan Alfais marka jak çoğaltıcıya taktım ve öyle de denedim ama sorun yine devam ediyor. Bu sorunu USB ses kartı almadan çözmenin bir yolu var mı?

Alfais Jak Çoğaltıcı: Alfais 4456 Kulaklık Mikrofon Çoklayıcı 3.5 mm Splitter Switch Stereo Dönüştürücü | Trendyol

Kulaklık: Tronsmart Sono Kablolu Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı

Kulaklığın jakı:
:
IMG_20200907_123603-(1).jpg

Son düzenleme:
Hocam, PC'de dahili mikrofon varsa bunu devre dışı bırakıp deneyin. Büyük ihtimalle düzelecektir.

Hocam, gördüğüm kadarıyla kulaklık yanıda adaptör ile geliyor. Her ikisiyle de bu sorunu yapıyor mu?

Evet yanında masaüstü bilgisayarlar için mikrofon ve kulaklık jakını ayıran bir adaptörle gelmişti. Bu adaptörü kulaklığa tkaıyorum, laptopun jak girişine mikrofon girişini taktığımda mikrofon çalışıyor ancak Alfais marka adaptörle veya kulaklığın kendi tek jak girişiyle ikisini birden çalıştıramadım.

Kulaklıkla gelen çoğaltıcı:

Dosya Ekleri

• IMG_20200607_200208.jpg
    IMG_20200607_200208.jpg
    1.016,1 KB · Görüntüleme: 39
Hocam, o zaman sorun bu Alfais adaptörden.

Hocam, gerçekten garip bir durum. Bu sürücüyü kurup deneyin.

Hocam, gerçekten garip bir durum. Bu sürücüyü kurup deneyin.
Maalesef bu da çözüm olmadı. USB ses kartı alıp kurtulmak istiyorum ama onun ucuzları da ses kalitesini düşürüyormuş.

Hocam, bence bekleyin. Burada bilgili arkadaşlar var. Belki çözüm bulabilirler. Dediğiniz doğru. Ucuzları idarelik oluyor.

Geri
Yukarı