Tek Kablodan Çok Uydu Alıcısına Yayın

kingovski

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar;

İnternette tek kablodan birden fazla cihaza uydu yayını alabilmek için splitter önerenler var, bir de aynı anda farklı band yayınını alamazsın diyenler var. Merkezi sistemden gelen tek kablo ile 2 ayrı TV'de nasıl uydu yayını alabilirim diyenlere çözüm bulamıyorlar.

Bu insanlara neden kimse multiswitch önermiyor? Görsellerini yüklediğim alet tam da bu sorunlara çözüm sağlamıyor mu işin tuhafı Türkiye'de bu ürün satılmıyor. LNB alınca ayarını yaptırmak için uyducuyu çağırmak bir çorba parası vermek gerekiyor. Çıkış sayısını arttırmak için bu cihaz daha mantıklı değil mi?

Aklıma takılan bir şey var uydu işlerinde iyi olanlar lütfen yardımcı olsunlar. Görselini yüklediğim aletin iki girişi var birinde düşük voltaj diğerinde yüksek voltaj ibaresi bulunuyor. Tek çıkışlı bir LNB'den gelen kabloyu bunun herhangi bir girişine bağlayıp 4 ayrı cihazda tüm kanalları sorunsuz izleyebilir miyiz yoksa bir ucu boş kaldığı için tüm kanallar izlenmez mi?

Kullanacağım yer birincisi anneanneme uydu alıcısı alacağım ev sahibinin çanağından kablo çekeceğim ev sahibinden izin alıp. Muhtemelen tek çanak kullanıyordur bir ucu boş kalınca sorun olur mu? Bir tane de kendime almayı düşünüyorum bizde çift çanak olduğu için sorun yok iki girişine de kablo çekeceğim. Bendeki çanaklardan birinde 2 çıkışlı diğerinde 1 çıkışlı LNB var. Her ikisinden birer kablo çekip buna bağlayacağım. 2 çıkışlı LNB'ler kendinden switchli olduğundan bu ikinci switch görevi görecek cihazda sorun teşkil etmez değil mi?

Esen Kalın. Cevaplayanlara şimdiden teşekkür ederim...

Dosya Ekleri

• 001-M01-003.jpg
    001-M01-003.jpg
    168,3 KB · Görüntüleme: 153
  • 2x4-diseqc-uydu-bagimsiz-multiswitch-fta-tv-lnb-anahtari-kaskad-2-in-4-multiswitch-2-lnb-4-rec...jpg
    2x4-diseqc-uydu-bagimsiz-multiswitch-fta-tv-lnb-anahtari-kaskad-2-in-4-multiswitch-2-lnb-4-rec...jpg
    73,3 KB · Görüntüleme: 144
  • 4-out-uydu-diseqc-içinde-3-stand-alone-çoklu-şalter-splitter-3x4-uydu-anahtarı-fta-tv-lnb-ana...jpeg
    4-out-uydu-diseqc-içinde-3-stand-alone-çoklu-şalter-splitter-3x4-uydu-anahtarı-fta-tv-lnb-ana...jpeg
    21,9 KB · Görüntüleme: 172
Bunun için kullanılacak uydu alıcısı kadar LNB çıkışı almak yada merkezi uydu santrali kurmak gerekli. Tek LNB yi 2 farklı TV de izlemek isteyince farklı frekans da ki yayınlarda birinde kesinti oluşuyor. Attığın görselde ki ürünü merkezi santral LNB ile çalışıyor diye biliyorum.

Bunun için kullanılacak uydu alıcısı kadar LNB çıkışı almak yada merkezi uydu santrali kurmak gerekli. Tek LNB yi 2 farklı TV de izlemek isteyince farklı frekans da ki yayınlarda birinde kesinti oluşuyor. Attığın görselde ki ürünü merkezi santral LNB ile çalışıyor diye biliyorum.
Multiswitch nedir diye arama motoruna yazınca birbirinden bağımsız şekilde yayını bağlı tüm receiverlara dağıttığı ile ilgili yazılar var splitter gibi frekansların aynı olma şartı gerektirmiyor diye biliyorum ki splitterdan pahalı bir ürün.

Merkezi sistemdeki multiswitch'in çıkış sayısını arttırmaya mı yarıyor bu ürün yalnızca emin misiniz?
Merkezi sistem multiswitchlerin güç adaptörleri oluyor bunda adaptör olmaması bir soru işareti yaratıyor bende.

Multiswitch nedir diye arama motoruna yazınca birbirinden bağımsız şekilde yayını bağlı tüm receiverlara dağıttığı ile ilgili yazılar var splitter gibi frekansların aynı olma şartı gerektirmiyor diye biliyorum ki splitterdan pahalı bir ürün.

Merkezi sistemdeki multiswitch'in çıkış sayısını arttırmaya mı yarıyor bu ürün yalnızca emin misiniz?
Merkezi sistem multiswitchlerin güç adaptörleri oluyor bunda adaptör olmaması bir soru işareti yaratıyor bende.
Tam olarak attığın ürünü bilmiyorum en iyisi elektrikçi birisini sorman. Fakat tek LNB'den çift çıkış alınca, yatak dikey yayını farklı olan yayınlarda sıkıntı olduğunu biliyorum. 4 çıkış olduğu için harici bir güç kaynağını gerek duymuyor olabilir.

Hocam bu cihazların hiçbirine gerek yok. Uyduculardan T harfi alın. Santralden gelen tarafı bir yere diğer telefon her iki televizyondan gelen kabloda diğer farklı yere takıp kolaylıkla izleyebilirsiniz. Yalnız TRT kanalları beyaz TV gibi kanalları açamazsınız sinyal yok yazacaktır bir televizyonu niye kapalı kalması lazım ya da her iki televizyonda da TRT kanalları açık olması lazım. Onları izlemediğini sürece sorun yok. Mesela bir kanalda TRT değilde atv ve Star izleyebilirsiniz diğer kanalda Fox ile Show TV izleyebilirsiniz. Yalnız bu yöntemin bazı zararları vardır. Bakın burada belirtiyor. Bir kablodan iki televizyon çalışırsa ne olur? » 0532 525 5294

Geri
Yukarı