Tek kanal 12GB RAM ve çift kanal 8GB RAM kullanımı

ferhatty

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Sistemimde 4GB 1666 MHZ bir bellek takılı ve yeni bellek takıp yükseltmeyi düşünüyorum. Sorum ise elimdeki 4GB RAM'in üstüne aynı modelden bir RAM takmak mı daha iyi olur yoksa 8GB bir bellek alıp toplamda 12GB RAM'e ulaşmak mı daha iyi olacağı yönünde. Teşekkür ederim.

8 GB RAM almak daha mantıklı, 8 GB'ın 4 GB'lık kısmı çift kanal çalışıyor. Kullanım 8 GB'ı aştığı zaman da tek kanala döner.

Öyle bir şeyin mümkün olduğunu sanmıyorum. Aynı özellikte single iki RAM bile duruma göre Dual çalışmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim PC'nin amacı oyun değil, öyle kenarda yatıyor. DDR2 sistem.

Ama farklı 2 marka, farklı MHz ve farklı GB, Ama ikisi de çalışıyor bir sıkıntı yok.

Çin malı ASDASDASD marka RAM ile daha kaliteli (örnek) HyperX RAM(Böyle bir marka var mı emin değilim, marka aklıma gelmedi) ortak olarak çalışması problemli.

Burada ortak olması gereken şey RAM modüllerinin değil, bu modüllerin kontrolcü çiplerin benzer dengede olması. Uçurum olarak fark yoksa bir sıkıntı olmadan çalışacaktır. Ama 100% garantiyi kimse veremez orası ayrı.

Eski sistemimde 1600 MHz ve 1333 MHz iki farklı markanın iki RAM'i takılıydı ve ben o sistemi ne kadar zorlarsam zorlayayım hiç sorun yaşamadım. Bir sonraki bilgisayarımın iki RAM'ide 1600 MHz fakat markaları farklıydı sürekli mavi ekran veriyordu. Bence en sağlam olanı aynı markanın aynı boyuttaki 2 RAM'ini Dual olarak çalıştırmak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı