Tek kullanımlık olan puffları doldurma yöntemi

ruzgaar

Decapat
Daha fazla  
Büyük ihtimalle çoğu kişi puffların nasıl doldurulabiliceğini merak ediyordur ve bende arkadaşımdan gördüğüm için sizle paylaşmak istedim. Öncelikle puff barın altındaki kapakçığı bir pense yardımıyla açıyoruz(ben elle açamadığım için pense kullandım) ardından içindeki batarya ve likit haznesini çıkarıyoruz. Zaten likit haznesini çıkardığınızda direk bulursunuz hangisi olduğunu pamuktan bir hazne. Likiti oraya boşaltıyoruz ve dolduğunda çıkardığımız gibi takıyoruz puffun içine. Ufak bir hatırlatma puffların likiti daha sıvı olduğu için aynı duman çıkmayabilir ama eğer düzgün kullanırsanız pamuk yanana kadar hep böyle doldurabilirsiniz. Hatta arkadaşım bunun ticaretini yapıyor bitmiş puffları alıyor ve 50 TL'ye geri veriyor doldurup. Umarım yardımcı olmuşumdur. Bir sorunuz olursa yazabilirsiniz.

Tütün kullanmak zararlı ve elektronik sigaranın satışı da yasak.

Bunları geçmekle beraber tek kullanımlık olarak tasarlanmış bir ürüne böyle bir modifikasyon yapmayı anlamsız buluyorum. Elektronik sigaraların doldurulabilir ve tekrar kullanılabilir modelleri var. Onları kullanmak varken neden insanlar bu tek kullanımlık şekilde tasarlanan bir cihazı tekrar kullanmak için böyle bir külfete girilir ki?

Tütün kullanmak zararlı ve elektronik sigaranın satışı da yasak.

Bunları geçmekle beraber tek kullanımlık olarak tasarlanmış bir ürüne böyle bir modifikasyon yapmayı anlamsız buluyorum. Elektronik sigaraların doldurulabilir ve tekrar kullanılabilir modelleri var. Onları kullanmak varken neden insanlar bu tek kullanımlık şekilde tasarlanan bir cihazı tekrar kullanmak için böyle bir külfete girilir ki?

Sebebi şu çoğu kişinin doldurulabilir elektronik sigaralara 700 TL veya daha fazla verecek bütçesi olmayabilir bende bu yüzden bir çözüm buldum. Sonuçta herkesin durumu bir elektronik sigaraya 700 800 TL verecek kadar iyi değil.

Sebebi şu çoğu kişinin doldurulabilir elektronik sigaralara 700 TL veya daha fazla verecek bütçesi yok. Bende bu yüzden bir çözüm buldum. Sonuçta herkesin durumu bir elektronik sigaraya 700-800 TL verecek kadar iyi değil.
Sigara içen birinin aylık sigara masrafı günde bir paket içse zaten o kadar ediyor. Sigara hiç içmeyen birinin elektronik sigaraya başlamayacağını hesaba katarsak "fakir edebiyatı yapmak" durumuna düşüyor. Sigaranın bir ihtiyaç olmadığını unutmamak gerek. Ben olsam gene çevirmezdim, tek kullanımlık yapılmıştır yani kısa süre sonra bir yerinden patlak verir.

Sigara içen birinin aylık sigara masrafı günde bir paket içse zaten o kadar ediyor. Sigara hiç içmeyen birinin elektronik sigaraya başlamayacağını hesaba katarsak "fakir edebiyatı yapmak" durumuna düşüyor. Sigaranın bir ihtiyaç olmadığını unutmamak gerek. Ben olsam gene çevirmezdim, tek kullanımlık yapılmıştır yani kısa süre sonra bir yerinden patlak verir.

E-sigara kullananlar çok var benim etrafımda sebepleri ise genellikle: Sigarayı bırakmak, kullanım kolaylığı ve benzeri şeyler. Ben zaten e sigara kullananlar için diyorum. Ve aynı zamanda bakınca günde 1 paket kullanan birisi günde 30 TL harcamış olur ve belki de haftalık harçlık falan alıyordur fakat tek seferde 800-900 veremeyebilirler(çalışıp kendi parasını kazanan bireylerden bahsetmiyorum)

Geri
Yukarı