Tek kullanımlık termal macun önerisi

MX4 bulaşmayın. Hem pahalı hem gramajı düşük hem de performansı muadillerine göre çöp.

Yok hayır ben laptopuma uyguladım 95-100 dereceydi şu an Turbo Boost kapalı 50-55 açıkkende 65 civardında MX4 iyidir hocam 2 kere sıkabilirsiniz 4 gramı.

Hocam daha dün almıştım laptop için, güncel bir laptop. İptal edeyim mi kargoda şu an :D 4gr 130 TL aldım.

Bende aynı fiyata aldım arkadaşla ortak girdik hatta :D

Yok hayır ben laptopuma uyguladım 95-100 dereceydi şu an Turbo Boost kapalı 50-55 açıkkende 65 civardında MX4 iyidir hocam 2 kere sıkabilirsiniz 4 gramı.

Bende aynı fiyata aldım arkadaşla ortak girdik hatta :D

Ben macuna kotu demedim zaten. Fiyatina gore ve muadillerine gore kotu bir macun.

Maxtor CTG8 veya CT9GE bakabilirsin. Şiddetle öneririm. MX-4'ü geçiyorlar. @JakerT4'ün önereceği daha fazla model vardır mutlaka.

MX-4 nedir, çöp. Bari MX-6 önerseniz anlarım. 10 yıl önce çıkan macunu neden öneriyorsunuz adama? Termal macun kullanılacaksa:
Thermal Grizzly kryonaut veya extreme öneririm.
Gerisi yalandır. (;
Extreme olanı 365 lira ama bir o kadar ömürlük bir macun, her iki modeli de bütçe yeterse öneririm.

Durunca bozulan macunu ilk defa sizden duydum. Bunu alabilirsin o zaman. Bende kullanıyorum 4gr olanını hem ısı konusunda çok iyi değerlere düşüyor hem de kalitesi çok güzel. Zalman zaten soğutmada çok iyi markadır. Isı iletim değerleri de güzel. 11W/mK olması lazımdı.

Çok olur dersen o zaman bir üst modelini al. 1.5gr bu da.

Artict MX4'ün neredeyse hepsi sahte macun. Çok nadir gerçek olanı satılıyor.
Macun dinlenmeyle kolay kolay bozulmaz ama haliyle bir raf ömrü bulunuyor, konu sahibinin evinin atmosferi önemli bir faktör.

Macun dinlenmeyle kolay kolay bozulmaz ama haliyle bir raf ömrü bulunuyor, konu sahibinin evinin atmosferi önemli bir faktör.

Aslında ben de bozulduğunu görmedim ama bir yerden duymuşuştum sank.

Maxtor CTG8 veya CT9GE bakabilirsin. Şiddetle öneririm. MX-4'ü geçiyorlar. @JakerT4'ün önereceği daha fazla model vardır mutlaka.

Extreme olanı 365 lira ama bir o kadar ömürlük bir macun, her iki modeli de bütçe yeterse öneririm.
hem kullanıcı incelemeleri hem youtube videolarına bakarak ctg8e aldım arkadaşın attığı amazon linkinden sonra ctg9e nin 100tl olduğunu fark ettim daha çok incelemesi ve videosu var daha önce görsem onu da alabilirdim yarın gelicek bakalım nasıl sonuç vericek

Şu an 10dakikalık CPU burner testinde 77.5 da sabit kaldı ama TLOU oynarken 80 üstünü rahat görüyor 2. fotoğrafta da TLOU oynarken programı arkada bıraktım yarım saat sonundaki maksimum sıcaklık ayrıca kasanın kapağı açık ve masada duruyor. 3 saat aralıksız oynadığımda sistem kendini yeniden başlattı belki oyundan da olabilir ama zannetmiyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-04-07 011516.png
    Ekran görüntüsü 2023-04-07 011516.png
    935,4 KB · Görüntüleme: 15
  • WhatsApp Image 2023-04-02 at 03.47.30.jpeg
    WhatsApp Image 2023-04-02 at 03.47.30.jpeg
    497,4 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:

hem kullanıcı incelemeleri hem youtube videolarına bakarak ctg8e aldım arkadaşın attığı amazon linkinden sonra ctg9e nin 100tl olduğunu fark ettim daha çok incelemesi ve videosu var daha önce görsem onu da alabilirdim yarın gelicek bakalım nasıl sonuç vericek

Şu an 10dakikalık CPU burner testinde 77.5 da sabit kaldı ama TLOU oynarken 80 üstünü rahat görüyor 2. fotoğrafta da TLOU oynarken programı arkada bıraktım yarım saat sonundaki maksimum sıcaklık ayrıca kasanın kapağı açık ve masada duruyor. 3 saat aralıksız oynadığımda sistem kendini yeniden başlattı belki oyundan da olabilir ama zannetmiyorum.
Kasa kapağını kapalı tutmayı deneyin belki ona göre dizayn etmişlerdir.

Forumda mx4 düşmanlığı başlamış sanırım, mis gibi macun bütçeniz yetiyorsa alın, yetmiyorsa daha düşük fiyatlı kalitelilere bakın aralarında oynayacağı 2-3 derece maksimum.

Ekran kartı bakır kaplama ve çekirdek için önce zalman aldım, sonra karar değiştirdim çünkü sadece bir kez yapıp unutacağım, yaparken kaliteli olduğuna emin olduğum bir macun kullanma kararı ile 20gr mx5 siparis ettim.

Hem kullanıcı incelemeleri hem YouTube videolarına bakarak ctg8e aldım arkadaşın attığı Amazon linkinden sonra ctg9enin 100TL olduğunu fark ettim daha çok incelemesi ve videosu var daha önce görsem onu da alabilirdim yarın gelecek bakalım nasıl sonuç verecek.

Aynı testi yeni macunla bu sefer 10 değil 25dk yaptım 69 derecede sabit kaldı tavsiyeyi yapan arkadaşlara teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-04-07 at 20.55.15.jpeg
    WhatsApp Image 2023-04-07 at 20.55.15.jpeg
    97,1 KB · Görüntüleme: 9
  • resim_2023-04-07_205621115.png
    resim_2023-04-07_205621115.png
    823 KB · Görüntüleme: 12

Geri
Yukarı