Tek modül RAM vs Çift modül RAM

Hangi marka?

• Gskill

Oy: 4 30,8%
  • Kigston

Oy: 9 69,2%

• Oy verenlerin toplamı
    13

Mustafaaf

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Ben RAM alacağım fakat kafamda birkaç soru var. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdi alacağım RAM 8 GB DDR4 olacak ama tek modül 8 GB mi almalıyım yoksa 2x4 mü almalıyım ve bir de GSkill ve Kingston arasında çok takıldım. Hangisini almam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer anakartınız Dual Channel'ı destekliyorsa çift ram Dual Channel desteği ile tek slot ramden daha faydalı olacaktır. Dual Channel destekliyip desteklemediğini ram slotlarında renk farklılıklarından anlamak mümkün.
Son olarak, eğer ileride bir tek slot 8 gb ram daha alırım diyorsanız tek slot ile devam edebilirsiniz. Ama hayır ben böyle uzun bir süre devam edeceğim diyorsanız çift 4 gb ram alıp Dual Channel olarak kullandığında performans olarak tek slot 8 gb ram dan daha faydalı olacaktır.Ayrıca formda bu tür konular var sanırım biraz araştırıp konu açabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı