Tek PC'de yayın için ayrı internet

Sadullah

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Bahçelievler
Daha fazla  
Merhabalar,

Arkadaşlar, bende 50Mbit download ve 4Mbit upload (20GB AKN'den sonra 2Mbit) TTNET paketim var. Ben harciden superbox alıyorum. OBS için superboxtan yayın yapacağım. Kendi modemim ise oyun için vb şeyler için kullanacağım. Bu mümkün diye biliyorum. Ama sorunum şu. Ethernet kartı bir tane var bende. Duyduğuma göre Superbox'ı USB ile PC'ye bağlayabiliyormuşum bu doğru mu?

Bildiğim kadar ile iki farklı pc ile yapılabiliyor sadece. Daha doğrusu ben baya araştırmış ve bulamayınca çift pc yayını bu mantıkla yapmaya karar vermiştim. Şayet varsa yöntem öğrenmek isterim bende. Zamanında baya mesai harcayıp bulamamıştım.

Bildiğim kadar ile iki farklı pc ile yapılabiliyor sadece. Daha doğrusu ben baya araştırmış ve bulamayınca çift pc yayını bu mantıkla yapmaya karar vermiştim. Şayet varsa yöntem öğrenmek isterim bende. Zamanında baya mesai harcayıp bulamamıştım.

İki PC ile yapılacak diye bir şey yok hocam. 2 ethernet girişli anakartlar var. O şekilde 2 ayrı internet bağlantısıyla tek bilgisayardan yayın yapılabiliyor. MSI MAG Z390 Tomahawk ile bunu yapabiliyorsunuz mesela. Superbox'ı USB ile PC'ye bağlama konusunda bir bilgim yok maalesef.

Bildiğim kadarı ile o sistem 2 ayrı internetten ziyade 2 interneti tek internet gibi kullanmak üzerine. Benim anakartta da var fakat ben ayrı ayrı kullanma ayarını yada özelliğini göremedim. Bakınayım.

Bildiğim kadarı ile o sistem 2 ayrı internetten ziyade 2 interneti tek internet gibi kullanmak üzerine. Benim anakartta da var fakat ben ayrı ayrı kullanma ayarını yada özelliğini göremedim. Bakınayım.

O konuda yanlış biliyorsunuz. Söylediğim şekilde yapılabiliyor. İnternetin birini OBS'e, diğerini oyununuza verebiliyorsunuz. Ağ bağlantılarında birkaç karışık ayarı var hallediliyor.

Z390 Gaming Pro Carbon AC olmasına rağmen ben bilmiyordum. Dediğim gibi Bakayım bakalım. Bildiğiniz bir rehber veya video varsa paylaşabilirseniz çok seviniriz. Hem arkadaş hemde benim işime çok yarar.

Z390 Gaming Pro Carbon AC olmasına rağmen ben bilmiyordum. Dediğim gibi Bakayım bakalım. Bildiğiniz bir rehber veya video varsa paylaşabilirseniz çok seviniriz. Hem arkadaş hemde benim işime çok yarar.

Bir arkadaş var bunu daha önce yapmıştı. Ulaşabilirsem anlatıp yardımcı olmasını rica edeceğim.

Bu arada sizin anakartınızın özelliklerinde Dual Lan özelliği göremedim ben.

Araştırdım, WiFi ile LAN'ı OBS üzerinden ayrı kullanabiliyormuşum benim kartta. Ona ithafen söylemiştim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı