Tek PSN Hesabıyla 2 Adet Playstation 4 ile Oyun Oynamak?

veliahtali

Hectopat
Herkese iyi forumlar dilerim arkadaşlar.

Benim şu anda mevcut PS4 Slim cihazım var. Bu cihazım da kayıtlı 3 hesap var. Bu hesaplardan 1.sini Ana hesap olarak kullanıyorum, içinde PS Plus mevcut ve bu ana hesaba devamlı oyun satın alıyorum. Ancak oyunlarımı 2. hesabımdan oynuyorum. 3. hesap ise kardeşimin o da ayda bir oyun oynayacağı zaman girer. Biz bu şekilde sorun yaşamıyoruz. 2. ve 3. hesaplarda PS Plus ve Oyun yoktur.

Benim size sormak istediğim asıl soru şu:
Ben kendime bir tane PS4 Pro alacağım ve PS4 Slim'i kardeşime vereceğim.
Biz aynı anda ana hesaptaki oyunları sorunsuz oynayabilir miyiz? Yani onun hesabında da, benim hesabımda da 1. hesap yani oyunların olduğu hesap aktif olacak ve ikimizde kendi hesaplarımıza girip aynı anda oyun oynayabilir miyiz? Mesela GTA 5, FIFA vb. gibi online oyunlarda birlikte oynayabilir miyiz?

Yardım eden herkese teşekkür ediyorum. İyi forumlar.

Son düzenleme:
1. hesaba hiç girmiyorsunuz?
2 tane ikincil hesap olacağı için aynı anda oynayamazsınız bildiğim kadarıyla.
Bir makineden 1. hesabı açarsanız, diğerinden 2. hesabı açarsanız sorun olmaz.

1. hesaba hiç girmiyorsunuz?
2 tane ikincil hesap olacağı için aynı anda oynayamazsınız bildiğim kadarıyla.
Bir makineden 1. hesabı açarsanız, diğerinden 2. hesabı açarsanız sorun olmaz.
Açıkçası hayalini kurduğum gibi olmamasına üzüldüm...
Yani diyorsunuz ki 2 adet hesap kullanalım. Birimiz mutlaka 1.PS plus lı , oyunlu hesabı kullansın. Diğer kişi 2. hesabı kullansın. Birbirlerimizi ana hesap olarak yaptık mı sadece o şekilde kullanabiliyoruz aynı anda oyunları online oynayabiliyoruz doğru anladım değil mi ?

Evet. Ana hesabın kullanıcısı olan kişi çevrimdışıyken de oynayabilir ama ikinci hesabı oynayan kişi çevrimdışı oynayamaz oyunları.

Zaten 2 hesap kullanıyorsunuz.
3 hesabınız var.
1) Satın aldığınız, boşta.
2) Sizin
3) Kardeşinizin

--

2) Sizin olanı silin veya rafa kaldırın kullanmayın. Birinci satın aldığınızla oynayın. 3. bir hesaba gerek yok şuan bu durumda.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı