Tek RTX 2070 Super ile bir aylık mining değerleri

Anillelele

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar,

Her forum konusunun altına yazılan "Tek ekran kartı kar ettirmez." ve "Elektrik faturanı bile çıkartamazsın." yazılarını gördükten sonra test etmeye karar verdim ve bir ay sonunda ulaştığım değerleri sizler ile paylaşmak istedim. Tabii mining yaparken kendi kişisel bilgisayarımı kullandım, mining yaptığım süre boyunca bilgisayarım tamamen açık kaldı. Ancak yer yer mining işlemini oyun oynadığım için vs. durdurmak zorunda kaldım, tabii bazı ufak oyunlarda durdurmadan arkada çalışmasına müsaade ettim bu sıralarda ise MH/s değerlerimde düşüşler yaşandı. 6 şubat ile 6 Mart arasında yaptığım mining değerlerim şu şekildedir;

Ekran kartı modelim: MSI RTX 2070 Super Gaming Z Trio.
Ortalama elde ettiğim mh/s değerleri: 39-42 mh/s aralığında (Yukarıda da bahsettiğim gibi arkaplanda başka bir işlem yaptığımda veya oyun oynarken 15-15 mh/s aralığına kadar düştü.)
Ekran kartımın tükkettiği Watt değeri: Normalde 144W civarı tüketen ekran kartıma UV yapıp 107-108W tüketim sağlamayı başardım.
Kullandığım pool: NiceHash (Forumu incelediğimde başlangıç için en basit önerilen.)
Gelelim bir ay boyunca ne kadar mining yapıp ödeme aldığıma, onu da şu şekilde Binance üzerindeki işlem geçmişinin ekran görüntüsünü koyarak göstereyim;

binance.png

Ayın ortasında paraya ihtiyacım olduğu için ödeme almıştım. Hesaplamak isteyenler için tarih mevcut günün BTC değerlerine göre hesaplayabilirsiniz. Benim hesaplarıma göre aşağı yukarı 800 TL civarı bir para kazandım bir ay içerisinde.
Gelelim en meşhur forum cevabının sorusuna. Elektrik faturamı çıkartabildim mi? Evet, elektrik faturamı çıkartabildim hem de yüzlerce lira kar ile.
Ocak ayı faturası (mininge başlamadan öncesi);
ocak ortası fatura.png
Şubat ayı faturası;
Şubat ortası fatura.png

Yalnız fatura konusunda şöyle dikkat edilmesi gereken bir husus var: Fatura kesim tarihleri ayın belirli günleri arasında, bu gün ise genellikle ayın ortasından ortasına yani tam net 1 aylık bir değer vermiyor ama faturadaki değişim ile de hesaplamak çok güç değil, aşağı yukarı tahmin edilebilir bir değer oluyor.

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Karışık yazdıysam kusura bakmayın. Kafanıza takılan bir konu varsa sorabilirsiniz. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek kart kar ettirmez anlayışı tamamen bir şehir efsanesi. Ben de 1660 Super ile kazım yapıyorum. Tek kart. Aylık 400 lira para çıkartıyor. 30 lira da elektrik faturası arttı. Geri kalan 370 lira da Allah bereket versin.

Fatura olayı hariç diğer durumlara katılıyorum hocam. Faturaya o kadar az etki etmiyor. Çektiği watt'ı hesap ederek bunu görebilirsiniz. Faturaya etkisi 100 lira civarı komple sistemin. 7/24 çalıştığı takdirde böyle tabii.

Fatura olayı hariç diğer durumlara katılıyorum hocam. Faturaya o kadar az etki etmiyor. Çektiği watt'ı hesap ederek bunu görebilirsiniz. Faturaya etkisi 100 lira civarı komple sistemin. 7/24 çalıştığı takdirde böyle tabii.
Ben de kafadan zaten o civar bir kaba hesap yaptım. Ama baktığınızda cebime net 700₺ gibi bir rakam girmiş oluyor.

Tek kart kar ettirmez anlayışı tamamen bir şehir efsanesi. Ben de 1660 Super ile kazım yapıyorum. Tek kart. Aylık 400 lira para çıkartıyor. 30 lira da elektrik faturası arttı. Geri kalan 370 lira da Allah bereket versin.
Hocam senin ki biraz az olmuş. Ben 15 günde 272 TL aldım, 2 ile çarpsak 544 TL yapıyor. Benim kart da 1660 Süper.

Hocam senin ki biraz az olmuş. Ben 15 günde 272 TL aldım, 2 ile çarpsak 544 TL yapıyor. Benim kart da 1660 Süper.
İlk başladığım zamanlarda 5-6 dolar civarı gelir varken ilerleyen günlerde bitcoin aşağı doğru çakıldığı için gelirim azaldı sanırım ondan kaynaklı olabilir.

Hocam seninki biraz az olmuş. Ben 15 günde 272 TL aldım, 2 ile çarpsak 544 TL yapıyor. Benim kart da 1660 Süper.
Şubatın başında günlük 0.003'e yakın bir değerde kazıyordum. Son zamanlarda bu yarı yarıya düştü. Sonrasında Binance Pool'a geçtim. Orası Ethermine'a göre biraz daha az ödül veriyor. Bu yüzden düşük olabilir. Ayrıca 7/24 şeklinde değil de 7/18 şeklinde kazım yapıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı