Tek tuşla otomatik Overclock özelliği olan ekran kartları?

Strosferus13

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba;
GTX 1060 veya RX 560 bandında olan tek tıkla otomatik Overclock edebileceğim ekran kartı modelleri hangileridir?
Çin Aliexpres iGame ürünlerinde turbo key özelliği var kart üzerinde basıyorsun kart kendi overclock değerlerine çıkıyor buna benzer mesela ya da MSI OC Genie teknolojisi gibi yazılım üzerinden yapılanlar.
Tek istediğim hiçbir şeyi ayarlama zahmetine girmeden voltaj artırma dahil her şeyi otomatik yapan bir ekran kartı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Asus Gtx 1060 6gb gpu tweak ile otomatik hızaşırtma yapılabilir mi mesala?

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD GPU'larda zaten hız aşırtma çok kısıtlı. Yapılsa da zaten, karşılığını pek vermiyor, o yüzden gereksiz. Nvidia'da ise Pascal mimarili kartlarda GPU Boost 3.0 teknolojisi ile kartın özelliklerinde yazan O.C. değerlerinden ya da ''boost'' hızlarından çok daha yüksek frekanslarda çalışıyor.
Amacınız O.C. yapmak mı, yoksa yapmaktan çekiniyor musunuz?

Hız aşırtma için Nvidia kartlara bakın derim. Ama artık eskisi gibi değil hız aşırtma durumları. Çok özel modeller dışında kalan çoğu marka, model kartlar benzer seviyelerde çalışabiliyor. Örnek vermek gerekirse; GTX 1050 Ti özelliklerinde ''OC'' mod hızı 1400 MHz yazıyor ama standart GPU Boost sayesinde hiç bir işlem yapmasanız da 1700 MHz'lere çıkıyor. Ufak dokunuşlar ile bunu 1900'lere çekebilirsiniz. GTX 1060'ta aynı şekilde. İleride alacaksanız zaten yeni Nvidia kartlar yıl sonuna doğru çıkabilir. Onları bekleyin. Şu sıralar fiyatlar çok yüksek zaten.

Overclock uzmanlık gerektiren bir iştir. Bahsettiğin tek tıkla overclock dediklerin aslında overclock denilmeyecek çapta bir artış gösteriyor. Bunu Evga Precision XOC yazılımında bulunan K-Boost özelliğini açıp bizzat deneyimlerek gördüm. Diğer marka yazılımlarında da zannedersem değişen pek bir şey yoktur.

Overclock uzmanlık gerektiren bir iştir. Bahsettiğin tek tıkla overclock dediklerin aslında overclock denilmeyecek çapta bir artış gösteriyor. Bunu Evga Precision XOC yazılımında bulunan K-Boost özelliğini açıp bizzat deneyimlerek gördüm. Diğer marka yazılımlarında da zannedersem değişen pek bir şey yoktur.
Aliexpres de igame markalı Gtx 1060 kartlar mesala üzerindeki turbo boost tuşu ile 1500mhz den 1800 mhz lere overclock edilebiliyor nasıl az bir değer anlamadım?
Bu değer benim için gayet yeterli mesela muhtemelende igame ürünlerinden birini alacağım

D5803 cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

@Silinen üye üstteki mesajımda böyle bir tuşa çok da gerek olmadığını zaten kartın otomatik olarak o seviyede çalıştığını anlattım. Onun üzerine çıkmak için de elle hız aşırtma yapmak gerekiyor. Bu sizin bahsettiğiniz tuşlar falan birazcık pazarlama ile alakalı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı