Teknik servis çalışanları

Arkadaşlar teknik destek uzmanı olarak birkaç şey söylemek istiyorum. Aslında biz her şeyin farkındayız fakat belli prosedürler çerçevesinde işlemleri yapmaktayız. Örnek veriyorum bir sorun varsa ve prosedür gereği bu sorun, sorun olarak kabul edilmiyorsa bizim yapabileceğim hiçbir şey yoktur. Bu durumda bize laf etmek yerine doğrudan markaya edebilirsiniz :) Çünkü biz, bize gelen bilgiye göre destek veriyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepsi patates ya.

download.jpeg

Arkadaşlar teknik destek uzmanı olarak birkaç şey söylemek istiyorum. Aslında biz her şeyin farkındayız fakat belli prosedürler çerçevesinde işlemleri yapmaktayız. Örnek veriyorum bir sorun varsa ve prosedür gereği bu sorun, sorun olarak kabul edilmiyorsa bizim yapabileceğim hiçbir şey yoktur. Bu durumda bize laf etmek yerine doğrudan markaya edebilirsiniz :) Çünkü biz, bize gelen bilgiye göre destek veriyoruz.
Alakası yok. Mesela RAM arızalıysa bunun değişmesi gerekir. Recovery yapıp sorun yok deyip gönderimez ve bu tarz sorunlarda hiç bir firma sorunlu parçayı değiştirmeden geri yolla demez.
Ama işi tam olarak bilmeyen sorun yokmuş deyip kullanıcıya geri gönderirse o başka.

Adamın tekinin bana işe yaramaz jelatini (Ona göre son teknoloji çağımızın bir harikası) bana karbon fiber diye satmaya kalkması. O 30 lira inşallah sokaktaki rögar kapaklarının arasından düşer.
Adamdaki giyim kuşam düzgün sanacaklar telefon şirketinin CEO'su adam meğer bakkaldan kötü hesap yapıyor.

Alakası yok. Mesela RAM arızalıysa bunun değişmesi gerekir. Recovery yapıp sorun yok deyip gönderimez ve bu tarz sorunlarda hiç bir firma sorunlu parçayı değiştirmeden geri yolla demez.
Ama işi tam olarak bilmeyen sorun yokmuş deyip kullanıcıya geri gönderirse o başka.

Bu işin içinde olduğum için söylüyorum :) Bazı firmalar, RAM arızası olsa bile sürücü yükleyip, format atıp sorun yok veya sorun çözüldü şeklinde göndermektedir. Zaten arızanın tekrar yaşanacağını bilir ve 2. veya 3. defa o cihaz geldiği zaman parça değişimini yaparlar. Çünkü o cihaz ne kadar servise gelirse o kadar para kazanırlar. İşi bilmeyenler de olmuyor mu? Tabi ki oluyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı