Teknik servislerin beceriksizliği

Alperen1453

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle diyeceklerim kendini işine adamış, sürekli kendini geliştirmeye çalışan teknik servisçileri kapsamamaktadır. Bu kişilere saygı duyuyorum ve tebrik ediyorum. Ama ezici çoğunlukla teknik servisteki arkadaşlar anca parça değiştirmeden az çok anlıyorlar o da anca işte. Elimde bir Lenovo laptop var. Intel ekran kartı arızalı.

Tamir etsinler diye servise götürüyorum. Servisteki arkadaş, "Tamam kardeşim iki güne yaparız," diyor. Ardından bir hafta bekletip, "Kardeşim maalesef tamiri 2800'e patlar ama dur benim elimde de daha iyisi var zaten. Sana uygun fiyata ayarlıyayım." Hadi neyse bu adam numune. Sonra başka teknik servise gidiyorum. Oradaki teknik servisçi bana işlemci değişmesi lazım ama şu an elimde yok, sen sonra gel diyor. Epey zaman geçtikten sonra arıyorum, mesaj atıyorum ama adama ulaşılmıyor ve mesajlara da görüldü atıyor. Başkasına gidiyorum. Karşımdakine bu sefer ben akıl verip, ona BIOS'u modlamasını ve dahili grafiği devre dışı bırakmasını ifade ediyorum ki sorunlu Intel UHD yerine harici GPU kullanılsın. Bir süre sonra servisci bana BIOS'ta böyle bir ayarın olmadığını belirtiyor ama zaten olmadığının bende farkındayım. Sen o BIOS'u modla ki bu sayede kapatalım da muradımıza erelim, ama servisçi, "Oo! Hocam yapılmaz o iş, o kadarın yapamayız," diyor. İnternette yapanı görmesem neyse diyeceğim de yani yapılmaya da yapılıyor.

Lenovo işi bilir diye bu sefer Lenovo teknik servisini arıyorum. Herhalde sokaktan çevirdikleri birini mi ne karşıma çıkartıyorlar. Çünkü o kişinin konuşmasından bile anlaşılıyor bu konular hakkında bilgi sahibi olmadığı. Ayrıca saçma yöntemleri de işe yaramadı. En sonunda o arkadaş cihazı teknik servise alabilmeleri için benden ürünün seri kodunu istedi. Bir de ne göreyim seri kod yok. Önce ki teknik servislerden biri kodu ne yapmışsa silmiş. Onlara götürmeden önce vardı.

Ekran kartsız laptop hiçbir işe yaramıyor. Artık yabancı siteler vasıtası ile kendim BIOS'u modlayacağım ama pek bir şey beklemiyorum. Zaten benim alanım bile İlahiyat, böyle çetrefilli ve bir o kadar da komplike olan bu işlemi nasıl yapacağım bilmiyorum. Bakalım ne olacak. Şöyle bulamadık ki bir usta tamirci.

Son düzenleyen: Moderatör:
istanbul içindeysen bu adama götür. kargolama şansın varsa telefonla ara sor. sorununu anlat. birkaç videosunu izle anlarsın zaten kalitesini.

Reklamlarda: Senovo marka laptoplarda %100 Teknik servis hizmeti!
+Abi ekran kartı bozulmuş da bir bakar mısın?
(2 saat sonra)
-Yahu bunun ekran kartı bozulmuş ya! RAM azalttım düzelir şimdi.

Geri
Yukarı