Teknik servisten verilmiş ve açılmamış AOC 24G2U ne kadar eder?

kaiser soze

Kilopat
Makaleler
3
Monitör
AOC 24G2U
İyi günler. Elimde açılmamış kutuda bir adet AOC 24G2U monitör var. Bunun satış fiyatını belirlemek için sizin de fikrinizi almak istedim.

Kasım 2019'da İncehesap üzerinden aldığım sistemin yanında sipariş etmiştim. Kasım 2022'ye kadar garantisi mevcuttu. Birkaç ay önce bozuldu. İşlerimin aksamaması için yeni monitöre geçmek zorunda kaldım. Bunu da geçen ay servise gönderdim. Uzun bir bekleyiş ardından Tecpro BT teknik servisinin raporu sonucunda garanti kapsamında yenisini gönderdiler.

Cihazın özelliklerini daha önce araştıranlar bilir. Bilmeyenler de ürün sayfasına bakabilir. Burayı gereksiz kalabalık etmek istemedim. Bozulması haricinde hiçbir sorun yaşamadım. Memnundum.

Daha önceki monitörde de olduğu gibi bu sıfır cihaz da koyuncu elektronik tarafından sağlanmış ve sitesinde yapılan sorguda da garanti kapsamında olduğu görülmektedir.

Bu bilgiler ışığında bunun ne kadar edeceğini merak ediyorum. Get, Param Güvende vb. sistemlerin alıcıyı koruma pahasına satıcının dolandırılma riskini artırdığı için online satış veya şehirler arası kargolama yapmayı düşünmüyorum. İlk önceliğim bulunduğum şehirde elde teslim etmek. Gerekirse alıcı ile birlikte açıp test yapacağız. Küçük bir şehir olduğu için alıcısı çıkmazsa bu forumda da konusunu açarak satacağım. Yukarıda yazdığım gibi başka bir monitörü kullanmaya başladığım için ihtiyaç fazlası halindedir.

IMG_20220730_121825.jpg

IMG_20220730_121501.jpg

Yeni gelen modelin garantisi 2022 Kasım'da bitiyorsa 2300-2500 arasına bırakırdım. Eğer normal garanti süresi ise 2900'dan aşağı bırakmazdım ben olsam. Sıfırı en düşük 3300TL.

Sıfırı 3319TL en düşük şimdi garantisi sıfırdan mı başlıyor? Yani 2 yıl garantili mi? Yoksa kaldığı yerden mi devam ediyor? Önemli olan o?

Ürün tamamen sıfır ve daha önceden tamir görmemiş bir ürün ve 2 yıl garanti varsa 2800-2900'e ilana koyulabilir.

Ama 4 ay garanti varsa 2000-2300 civarı olur. Tabii ürün net sıfır ise bazı firmalar itina ile fabrika çıkışı temiz paketleyip tamir görmüş ürünü müşteri değişimlerinde verebiliyor.

Ekleme yapayım. Markanın hemen her monitörüne 3 yıl garanti verdiğini ve bir adet piksel veya üç adet subpikselin ölü olmasında değişim veya iade imkanı sağladığını hatırlatayım.

Bu monitör de 3 yıl garantili idi. Benim gönderdiğim cihazın sorgusunda 31 ekim 2022'ye kadar garanti gösteriyordu. Yeni gelenin seri numarasını sorunca da 17 temmuz 2025'e kadar garanti gözüküyor. Yani garanti yeniden başlamış sanırım.
IMG_20220730_125651.jpg

Ekleme yapayım. Markanın hemen her monitörüne 3 yıl garanti verdiğini ve bir adet piksel veya üç adet subpikselin ölü olmasında değişim veya iade imkanı sağladığını hatırlatayım.

Bu monitör de 3 yıl garantili idi. Benim gönderdiğim cihazın sorgusunda 31 Ekim 2022'ye kadar garanti gösteriyordu. Yeni gelenin seri numarasını sorunca da 17 Temmuz 2025'e kadar garanti gözüküyor. Yani garanti yeniden başlamış sanırım.
Eki Görüntüle 1468585

Alıcı olan kişi ile bunu teyit ettirirsiniz o zaman fiyatı acele satmak istiyorsanız 2800 civarı ya da beklerim derseniz 3000'e falan satmaya çalışın sıfırdan 200-300 aşağı iskonto ile güncellersiniz.

Geri
Yukarı