Teknobiyotik.com'da Ryzen 7 7700 8.565 TL ve Ryzen 9 7900 11.142 TL ön sipariş ile stokta

Valla 7900x Newegg'te bizim gümrük ve diğer bütün vergileri dahil 11.185 ₺ Ürünün normal satış fiyatı ise görüldüğü gibi 9,479 ₺ye geliyor. Bu kullanıcı fiyatı unutmayın. Firmalar toplu ürün satın aldığı için indirimli almaları, gümrükte vergi indiriminden yararlanmaları olsun daha ucuza mal ediyorlar. Sonuç olarak bu kadar olmamalı. Amazonda ise 12 bin liraya geliyor. 7900 için konuşursak newegg'te 10.600 ₺ vergiler dahil.

Zaten ben bu bilgisayarımla birlikte fırsatçılıklarını gördüğüm için hiçbir bilgisayar parçamı TR'den almadım. Sıkıntı derdi yok bir şey yok. Avrupa'dan gelen ürünler daha kaliteli arıza ihtimali daha düşük bana göre. UPS ve DHL kargolarına verirlerse zaten 3 -5 gün en geç kapımda. Bazen TR kargodan hızlı geliyor. Adamlar bir günde Amerika'dan Almanya'ya ertesi gün Türkiye'ye ertesi gün kapıma getiriyor. İnanılmaz. Diyelim arızalı mı çıktı? Direk para iadesi yapıyorlar. Ürünü kargoya veriyorum daha kargodayken para iadesi yapılıyor. Garantiler zaten iyi firmalardan alırsanız global. Örneğin MSI, NZXT, Asus, AMD, intel gibi.

Geçen gün arkadaşa laptop bakıyorum GTX 1650li aynı laptop TR'de gitmişler sırf MSI diye 20 bin fiyat yazmışlar :D. Avrupada aynı ürüne neweggte baktım ürün 12 bin liraya vergi dahil geliyor. Satıcı da newegg naptık tabi ki sipariş verdik gelecek.

Bu durum ekran kartlarında da böyle diğer parçalarda da. TR'deki halk bunları almaya devam ettikçe firmalarda ne indirim yapar. Tersine bindirim yaparlar. Keşke insanımız biraz daha araştırarak elektronik eşya alsa.

Şahsi olarak evime aldığım bütün elektronik eşyaları yurtiçi yurtdışı inceleme videolarını (Yurtiçi genelde full reklam oluyor yurtdışı sağlıklı), Amazon ve newegg avrupa yorumlarını inceliyorum. Ona göre alıp almayacağıma karar veriyorum ya da ürün seçimi yapıyorum. Neden mi? Türkiyedeki yorumlar şu şekilde ürün yorumuna giriyorum ürünle ilgili ne olmuş diye adam şunları yazıyor : Kargolama mükemmeldi. Satıcı çok iyi birisi. Yanına küçük çikolata hediye etmişler çok mutlu olduk. Yav kardeşim ürün yorumu burası ürün. Amazon ve newegg yorumlarına giriyorum adamlar ürünle ilgili 6 ay 2 yıl sonra bile ne olduysa geri dönüp yorumunu editleyip onu yazarak bilgi veriyor. Bu yüzden de avrupa satıcıları çok daha dikkatli ürün satışı konusunda. Hata yaparlarsa kullanıcılar direk almayı bırakıyor.

1673868000630.png

Linkler :

Geri
Yukarı