Teknobiyotik MK3 vs OHM 2757X

Bütçe
9000

emirbykc

Hectopat
Merhaba! Önümüzdeki 15 gün içerisinde bir bilgisayar almayı planlıyorum ve bu konuda net bir karara varamadığım için sizlerin yardımına başvurmak istedim.

Screenshot_2.png

Birinci sistem bu şekilde ve kullanılan RAM markası Adata. Sistem üzerinde yaptığım değişiklikleri zaten görebiliyorsunuz. Bahsi geçen monitör;

Screenshot_3.png

İkinci sistem ise bazı farklılıklar içeriyor. Kullanılan RAM markası Team t-Force ve ekran kartı markası XFX.

Screenshot_4.png

Sistemin monitörü de farklı. Bahsi geçen ürün;

Screenshot_5.png

Mühendislik öğrencisiyim ve önümdeki 4 seneyi rahatça kurtarabilecek bir bilgisayar arayışındayım. Hem bölümde hem de bilgisayar oyunları oynarken kullanabileceğim bir sistem arıyorum. Markalar üzerinde kapsamlı bir hakimiyetim yok, o yüzden burayı başvurmayı uygun buldum. Ayrıca bu zamana kadar Teknobiyotik ve İncehesap siteleri üzerinden herhangi bir alışverişim olmadı. Siz hangi sistemi tavsiye edersiniz? Alışverişlerde herhangi bir sitede sorun yaşar mıyım?
Şimdiden teşekkürler!

Son düzenleyen: Moderatör:
Xfx hangi ekran kartı benim sistemimde şu an Raw 2 ultra var performans olarak memnum ancak yazılımsal mıdır bilmem ama normalde yazılımında 80 derece göstermesine rağmen oyundan çıkıp hemen yazılıma baktığım gibi 68 70 dereceye düşmesi şüphe uyandırıyor ama hiçbir sıkıntısı yok başka bende bilgisayarımı yeni aldığım için çok fazla oyun deneyemedim ancak ultra grafiklerde Detroiti çok rahat bir şekilde oynattı Satisfactory oyunu da çok güzel grafiklere sahip ve ultra ayarlarda 150 fps alarak oynayabiliyorum hiçbir sıkıntım yok o ısınma sorunu dışında.

Parçaları tek tek alıp kendiniz montaj yapmanız en mantıklısı.
Bunu yapmamın fiyat konusunda ne kadar pozitif etkisi olacaktır?

Xfx hangi ekran kartı benim sistemimde şu an Raw 2 ultra var performans olarak memnum ancak yazılımsal mıdır bilmem ama normalde yazılımında 80 derece göstermesine rağmen oyundan çıkıp hemen yazılıma baktığım gibi 68 70 dereceye düşmesi şüphe uyandırıyor ama hiçbir sıkıntısı yok başka bende bilgisayarımı yeni aldığım için çok fazla oyun deneyemedim ancak ultra grafiklerde Detroiti çok rahat bir şekilde oynattı Satisfactory oyunu da çok güzel grafiklere sahip ve ultra ayarlarda 150 fps alarak oynayabiliyorum hiçbir sıkıntım yok o ısınma sorunu dışında.
Buradaki kart da RAW II Ultra, deneyimlerini biraz daha anlatır mısın kartla ilgili? Tavsiye ediyor musun kartı?

Bunu yapmamın fiyat konusunda ne kadar pozitif etkisi olacaktır?

Buradaki kart da RAW II Ultra, deneyimlerini biraz daha anlatır mısın kartla ilgili? Tavsiye ediyor musun kartı?
Dediğim gibi performans anlamında çok güzel tabi yaz ayında olduğumuz içinde bu kadar sıcak oluyor olabilir ancak oyunu kapatığım gibi anında 80 dereceden 70 72 ye düşmesi dışında bir problemim yok benim bu da size göre ne kadar problem olur bilemem ve bu arada sisteminizde 3600 kullanmanızı öneririm fazladan iş parçacığı sayısı oyunlarda olmasa da illa bir yerde çok işinize yarar 3600yüzün tek kötü tarafı ise yanında gelen soğutma bloğu küçük daha sonra para biriktirip üstüne güzelde bir soğutma alırsanız mükemmel olur benim sistemimde 3600x işlemcisi var bende okuduğum yorumlar dolayısıyla bunu aldım memnunmuyum evet hiçbir sorunum yok ama 3600le arasında da çok uçurum bir fark yoktu ama yeni soğutma alıp termal macunla falan uğraşmaktansa daha sonra yaparım bozulursa dedim ve 3600x aldım tabi size bir tavsiye bu maddi durmunuzu bilemem ama kesinlikle 3600 almanızı öneririm.

Kesinlikle bu sistem alınmalı. MK3`e göre kasa (fanı), güç kaynağı, anakart, bellek avantajı varken depolama dezavantajı var. OHM`a göre de işlemci, anakart, güç kaynağı, ekran kartı (soğutucusu) avantajı varken depolama ve kasa dezavantajı var. İki sistemden de daha iyi bir monitöre sahip olduğunu ekleyeyim.
⦁ AMD Ryzen 5 3600 (1360TL-Amazon TR)
⦁ ASRock B450M Pro4 (730TL-Teknobiyotik)
⦁ GSkill Ripjaws V 8GB 3600MHz CL18 (310TL-Sitem) (İki adet)
⦁ Gigabyte RX5700XT Gaming OC 8GB (3450TL-Sinerji)
⦁ Kingston A2000 500GB NVMe (550TL-Trendyol)
⦁ Gametech X-Cooler ARGB Mesh TG (330TL-Gametech Bilişim)
⦁ High Power Performance GD 600W 80+ Gold (530TL-Teknobiyotik)
Monitör:

Kesinlikle bu sistem alınmalı. MK3`e göre kasa (fanı), güç kaynağı, anakart, bellek avantajı varken depolama dezavantajı var. OHM`a göre de işlemci, anakart, güç kaynağı, ekran kartı (soğutucusu) avantajı varken depolama ve kasa dezavantajı var. İki sistemden de daha iyi bir monitöre sahip olduğunu ekleyeyim.
⦁ AMD Ryzen 5 3600 (1360TL-Amazon TR)
⦁ ASRock B450M Pro4 (730TL-Teknobiyotik)
⦁ GSkill Ripjaws V 8GB 3600MHz CL18 (310TL-Sitem) (İki adet)
⦁ Gigabyte RX5700XT Gaming OC 8GB (3450TL-Sinerji)
⦁ Kingston A2000 500GB NVMe (550TL-Trendyol)
⦁ Gametech X-Cooler ARGB Mesh TG (330TL-Gametech Bilişim)
⦁ High Power Performance GD 600W 80+ Gold (530TL-Teknobiyotik)
Monitör:
Maalesef kendim birleştirmeye sıcak bakmıyorum ve attığınız monitör 5ms. 5ms ve 1ms arasında nasıl bir fark olur?

Yeni konular

Geri
Yukarı