Teknobiyotik RTX 2070 Hazır sistem alınır mı?

tokhan

Hectopat
Merhaba arkadaslar asagidaki hazir kasayi almayi dusunuyorum.

Yalniz sadece bu kasayi degerlendirebilir misiniz? Uyum sorunu olur mu ya da tam verim alamama gibi problemler olur mu? RX serisi almayi dusunmuyorum. İslemci ve ekran kartinin gayet uyumlu oldugunu okudum ama anakart, RAM, guc, kasa gibi seylerden pek anlamiyorum. Bu sistem uzer mi beni yoksa sikintisiz kullanabilir miyim? Cevaplar icin simdiden tesekkur ederim.

Ssd'ler de sorun çıkan vardı o seri de bilgin olsun yazan arkadaşlardan okumuştum. Sistem güzel alınabilir. Fakat kendiniz de toplayabilirsiniz hazır sistemlerde parçalara sabit kalmadan.

Güzel bir sistem Galax RTX2070 pek duymadım. Yaşayacağın tek sorun depolama olacaktır, en kötü ihtimal Samsung 860 EVO 250 GB alıp sistemini ona kurup yanına 1 TB'lik bir HDD eklemelisin. Aynı SSD'yi kullanıyorum, Windows'um ona kurulu pekte memnun değilim. Black Friday veya 11.11 indirimlerini bekliyorum, 1 TB'lik Samsung 860 EVO almak için.

PSU ve kasa hoşuma gitmedi. Forumdaki yorumları araştırmanı tavsiye ederim. Dark ve High power gibi markalar yerine kendini kanıtlamış markalara yönelmeni tavsiye ederim. Sonuçta önemli parçalar.
Asus Dual RTX 2080 yükselterek alabilirsiniz;

High power gibi markalar yerine kendini kanıtlamış markalara yönelmeni tavsiye ederim.
High Power eskiden iyiydi, Enhanced Elec. üretiyordu. Şimdi kim üretiyor bilmiyorum.

Parçaları farklı yerlerden alıp kendin birleştir. Yok illa hazır olsun dersen TeknoBiyotik'i asla önermem. İnventus öneririm.

Screenshot_1.png

Liste örnek teşkil etsin diye eklenmiş ve son hali değildir düzenlemeler yapılabilir, hazır sistemlerin ucuz olması gerekir burada görüldüğü üzere paylaştığınız sistem ucuz falan değil. SDD yi 240 olarak değiştirdiğim için fiyat düşüyor olabilir ama bunun yerine HDD eklenmiş ve anakartı 4 bellek slotlu seçmiş olmama rağmen fiyat kafa kafaya.
qqqqqqqq.jpg

Teknobiyotik hazır sistemleri beni hiç tatmin etmiyor. İçine güzel ekran kartı ve işlemci koyup anakart, kasa ve PSU kalitesinden kısıyorlar hep. Eğer 7000 lira veriyorsan bir sisteme, kasası da en azından kaliteli bir marka olmalı. Ben kendi sistemim için bile kasadan ödün vermedim :D RTX 2070 alıyorsan çok daha güzel bir kasa almalısın bence. İçinin güzelliği dışarıdan da belli olsun sisteminin.

Ben sistemimi yeni topladım. RGB filan belki biraz fazla verdim ama bunlardan kısarak içine sinen güzel bir kasa toplayabilirsin. Ekran kartı 1660ti çok iyi iş görüyor. Dediğin gibi ekran kartında nvidia dan şaşma derim. RTX konusuna gelince daha yeni çıkan ve pahalı bir teknoloji. İlerleyen dönemde geliştirirler filan ondan sonra alırız. Benim kasa 9000tl civarı ama sen kasayı psu ile birlikte alırsın rgb filan olmaz 7000e halledebilirsin üstelik bu kasadan ekran kartı hariç daha iyi ve ileriye dönük bir sistem olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı