Teknobiyotik X1 vs Battle Gold

MuhammedAksak

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci

x1 ama ekran kartı pulse yukseltmek gerek , psu içinse mümkünse gold yapılmalı ek olarak ram adata olarak değişmeli çünkü şu anki ram CL18. Bu değişikler yapılınca fiyat 6281 oluyor.

Teknobiyotik firmasının hizmet kalitesini bilmiyorum ancak, ürün sorun yaratabilecek parçalar ihtiva ediyor kesinlikle gözü kapalı alttaki sistem diyorum. Tekrar söylüyorum her şey fiyat veya FPS değil. Alırsan da o ADATA SSD'yi alma.

X1 ekran kartı referans model. Battle golddaki ekran kartının ısınması ile ilgili birçok konu mevcut. Kendiniz toplayın en mantıklısı.

İki kasanın da eklentilere ihtiyacı var gibi duruyor. X1'de kullanılan anakartın kalitesi hakkında bir fikrim yok. Ayrıca daha ucuz işlemci olan 3600 seçilince fiyatın azalması yerine artması kötü olmuş. Ayrıca o tek fanlı XT modeli alacağınıza XT olmayan ama çift fanlı Sapphire Pulse ile değiştirmeniz veya üstüne fiyat ekleyip XT olan Pulse/Nitro modellerden birine yükseltmeniz daha sağlıklı olur.

Battlegold sisteminde de anakart giriş seviye anakart Aorus/Aorus Elite olarak yükseltilmesi, SSD'nin en azından OCZ ile güncellenmesi yeterli olur. Kasada kullanılan güç kaynağının kalitesinden şüpheliyim ayrıca.

Fakat fiyatları açısından da uygun her iki kasa da. Tek tek kendi toplamaya kalkışsanız daha iyisini elde edemeyebilirsiniz ama yine de kendiniz en doğru parçaları ekleyerek bir sistem oluşturursanız faydalı olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı