Teknoking vs Battle Gold

banlamanoluy

Centipat
Arkadaşlar gayet açık bir soru. Battle Gold sisteminde değişiklik yapacağım, RAM'i Corsair RGB yapacağım. SSD ise SX 6000 Pro 512 GB yapacağım. Böyle 5715 TL tutuyor. Sizin öneriniz nedir? Maksimum bütçem 5500 gibi fiyatlar. 6000 TL gibi fiyata ulaşmasın. Önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teknoking sisteme aşağıdaki bileşenleri ekleyerek al derim.
  • Ryzen 5 3600
  • MSI B450M BAZOOKA V2
  • Cooler Master MasterBox MB511 RGB 650W
  • Toshiba OCZ 480 GB SSD

Arkadaşlar gayet açık bir soru. Battle Gold sisteminde değişiklik yapacağım, RAM'i Corsair RGB yapacağım. SSD ise SX 6000 Pro 512 GB yapacağım. Böyle 5715 TL tutuyor. Sizin öneriniz nedir? Maksimum bütçem 5500 gibi fiyatlar. 6000 TL gibi fiyata ulaşmasın. Önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.
Donanım Arşivi'nin Epic adlı sistemine de bir göz atmanı öneririm.
Epic sistemi de alabilirsin. İlk Teknoking'den daha iyi bir sistem. Ancak alırken aşağıdaki bileşenleri seçerek alın. Sistemde bulunan Ekran Kartı kronik sorunlu, fazla ısınıyor. Başınız ağrımasın.
  • Asus Prime B450M-K
  • Sapphire Pulse RX 5700 8GB (kesinlikle)
  • Adata XPG SX6000 Pro 512GB M.2 SSD

Aslında itopyaya pek sıcak bakmıyorum. Malum kargo felan pek sıkıntı çıkıyormuş. rx 5700 gibi ekran kartları da ısınma sorunu vs. varmış. Battle bronze ekleme yapıp o şekilde alırım herhalde. Bizden daha bilgili adamlar vardır. Onların yorumlarını da bekleyeceğim.

Aslında itopyaya pek sıcak bakmıyorum. Malum kargo felan pek sıkıntı çıkıyormuş. rx 5700 gibi ekran kartları da ısınma sorunu vs. varmış. Battle bronze ekleme yapıp o şekilde alırım herhalde. Bizden daha bilgili adamlar vardır. Onların yorumlarını da bekleyeceğim.
Şuana kadar itopyadan birçok kez alışveriş yaptım herhangi bir sorun olmadı. Ancak şans işi tabii bende olmaz sizde olur.

RX 5700'de ısınma sorunu bulunmuyor. Ancak Epic sistemde bulunan model kronik sorunlu, onu saymaya gerek yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı