Teknoloji editörü nasıl olunur?

Phayzern

Femtopat
İyi akşamlar arkadaşlar. Teknoloji ile ilgilenmeyi sevdiğimden dolayı kariyer planlarıma teknoloji editörlüğünü eklemeyi düşünüyorum. Teknolojii editörü olmak için ne tarz üniversiteler okumak lazım? Veya direk YouTube kanalı açıp onun üzerinden gitmek mi lazım? Ne kadar tecrübe veya bilgiye sahip olmamız lazım bu işi yapabilmek için?
@Recep Baltaş ve @Ali Güngör hocalarım direk bu işi yaptığınız için sizin tavsiyelerinizide dinlemek isterim.

Bu tarz işlere başlayan birçok insan öncelikle bir yerlerde yazmaya başlıyor, eline geçen bir ürün olur, karşılaştırmalı bir blog yazısı olur vs. her şey olabilir ama önce içerik üretmeye başlıyorlar yazarak. O yüzden bir yerlerde yazmaya başlamak en iyisi. YouTube dediğin yer içinde yazmak önemli, sonuçta çekilen o bütün videoların arka planda bir metin hazırlama süreci var. Ayrıca teknoloji dergileri, siteleri vs. içinde elinizde CV niteliğinde bir iş olur hem.

Bu tarz işlere başlayan birçok insan öncelikle bir yerlerde yazmaya başlıyor, eline geçen bir ürün olur, karşılaştırmalı bir blog yazısı olur vs. her şey olabilir ama önce içerik üretmeye başlıyorlar yazarak. O yüzden bir yerlerde yazmaya başlamak en iyisi. YouTube dediğin yer içinde yazmak önemli, sonuçta çekilen o bütün videoların arka planda bir metin hazırlama süreci var. Ayrıca teknoloji dergileri, siteleri vs. içinde elinizde CV niteliğinde bir iş olur hem.
Peki bu blog yazarlığına nereden başlayabilirim? Technopat'ta moderetör olmak için bildiğim kadarıyla 18 yaşında olmak lazım ancak maalesef ben bu şartı karşılamıyorum.

Blogger ile başlayabilirsiniz tamamen ücretsiz zaten. Özellikle; çözüm, program önerisi vs. gibi konuların ilerlemede katkı sağlayacağını düşünüyorum. "en iyi ücretsiz 10 Android oyunu" gibi konular.

Üniversitelerde yeni medya ve iletişim bölümlerine bakabilirsin. Kısa bir süre yapmış olmama rağmen ben çok keyif alamadım. Bu alanda ciddi bir tutkuya sahipsen devam etmeni öneririm. Her şeyden önce dil bilgisi ve özellikle teknoloji alanında yabancı kaynaklardan sağlam makaleler okuyup çevirisini yapabilecek kadar İngilizce bilmeniz şart diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı