Teknoloji, hayat ve hobilere bakış açısı

Teknolojinin var olduğu bir dönemde mi yoksa, olmadığı bir dönemde mi yaşamak isterdiniz?

Teknoloji hayatı çok kolaylaştıran bir kavram, işimize çok yarıyor, evet.

Ama ben at ile ulaşım yapılan, kılıç ile savaş edilen, uyumak için çadır kullanılan, topraktan kapların kullanılarak yemek yenilen bir dönemde yaşamak isterdim. O zorluğu tatmak isterdim yani.

Uygular Dönemi ve daha eski dönemler tam da yaşamak istediğim dönemler. :) Ama bu gün burada sizin gibi değerli insanlarla birlikte konuşuyorum teknoloji sayesinde bu da güzel bir şey. :)

Teknoloji benim için bir ilerlemenin göstergesidir. Teknoloji evrenseldir, sürekli ilerler. Şu an amacına uygun olarak yürüdüğünü söyleyemem. İnsanlar da ki tüketim hırsı ve cehalet yüzünden olduğunu düşünüyorum. Teknoloji her zaman yararlıdır, insanlığın medeni olmasın da büyük rol oynar. Hayatım da ki teknoloji unsuru aslında karmaşık bir soru çünkü, şu an günümüz de kullandığımız her şey teknoloji sayılabilir. Bizi iyi yönler de geliştirdiği gibi kötü yönlerimizi de ortaya çıkarıyor. Yaşamınızdan memnun musunuz sorusuna ise verebileceğim cevap ise memnun değilim çünkü, eşitlik yok. Daha fazla parası olan teknolojinin nimetlerinden daha fazla faydalanabiliyor, maddi durumu az olan insanlar ise bu konuda kısıtlanıyor.

-Teknoloji sizin için nedir?

Teknoloji benim icin sadece bir aractir. Ötesine gitmedi ve gitmeyecegini umuyorum.

-Şu anki durumda amacına uygun mu ilerliyor?

Evet zaten teknoloji amaclarimiz dogrultusunda kullaniliyor ya :)

-Yararlı buluyor musunuz?

Kravat baglama makinesini bile yararli buluyorum. ( Öyle bir makinem yok :) )

-Hayatınızda ne kadar teknoloji unsuru var?

Oldukca fazla. Dronelardan Bilgisayarlara, Tabletlerden Telefonlara, Masaj Koltugundan DSLR'lara kadar her yerimiz teknoloji oldu :) Say say bitmez.

-Sizi iyi yönde mi geliştiriyor yoksa kötü yönde mi?

Kötü yönde bir etkisini görmedim senelerdir. Zaten öyle bir sey hissetigim an o teknolojik unsuru hayatimdan cikaririm.

-Olmasa da olur diyebilecekleriniz nedir?

Yukarida saydiklarim aletlerin hepsi olmasa da olur. Ama olursa daha iyi olur. :)

-Hobileriniz teknolojiden ne derece etkileniyor?

Eger etkilenseydi o teknolojiyi birakirdim. Eger teknoloji dedigimiz sey sosyal yasantinizi, aile hayatinizi, hobilerinizi, sporunuzu hatta yemeginizi bile etkiliyor ise hic düsünmeyin uzak durun.

-Bunları gerçekleştirirken işinizi kolaylaştırıyor mu yoksa zorlaştırıyor mu?

Neyleri gerceklestirirken?

-Yaşamınızdan memnun musunuz?

Zipkin gibi, Fisek gibi, Lokum gibi cok sevdigim bir hayatim ve cevremde bu hayat cemberine aldigim ya da bu hayat cemberine giren insanlar var. Yani cok memnunum hayatimdan. Gülüyorum, seviyor ve seviliyorum, karnim doyuyor, sevdigim bir esim, isim ve cocuklarim var. Daha ne olsun.

Sevgiler :)

Kravat baglama makinesini bile yararli buluyorum.

Düğüm düğüm olan cep telefonu kulaklıklarını hemen çözebilecek bir makine olsa iyi olurdu. 2 dakika uğraşıyorum hep. :kulaklık:

Engin Bey yaşınızı ve bilgisayar oyunu oynadığınızı biliyordum da evli-mutlu-çocuklu olduğunuzu duyunca ben şok. :yokartık:

Siz ailenizden, biz de sizden ayrı düşmeyelim, burayı kim neşelendirecek ki sizden başka? :)

Engin Bey yaşınızı ve bilgisayar oyunu oynadığınızı biliyordum da evli-mutlu-çocuklu olduğunuzu duyunca ben şok. :yokartık:

11 senedir evliyim. 8 yasinda bir kizim 6 yasinda bir oglum var. :)
Oglumu bu persembe sünnet ettiriyorum, bak aklima geldi yine heyecanlandim.

Iyi dileklerin icin Tesekkürler :)

-Teknoloji sizin için nedir?

Geleceği şekillendirmekte bir aracıdır.

-Şu anki durumda amacına uygun mu ilerliyor?

İnsanları hem öldürüyor hem de yaşatıyor. Göreceli bir konu.

-Yararlı buluyor musunuz?

Doğal ve beşeri gibi kavramlara sahip bir gezegende yaşıyoruz, ilk insandan beri geliştirilen her beşeri olay günümüzde gezegende yaşayabilmemizi sağlıyor. Yararsız olan şeyler istisna olarak görülmeli. Yararlı buluyorum.

-Hayatınızda ne kadar teknoloji unsuru var?

İçeceğimi nehirden ve yemeğimi topraktan karşılayıp, göçebe gibi yaşamadığım sürece teknoloji hayatımın tamamı demek.

-Sizi iyi yönde mi geliştiriyor yoksa kötü yönde mi?

Üniversite sınavına hazırlanmak yerine bilgisayar başında günde 11 saat harcıyorum, geri kalan zaman uyku ve yemek.

-Olmasa da olur diyebilecekleriniz nedir?

Sürekli olarak yeni nesil olarak karşımıza elektronik aletler çıkıyor. Biraz daha yavaştan alınsa bu işler daha güzel olurdu. Piyasa gereksiz donanım parçalarıyla dolu, her konuda.

-Hobileriniz teknolojiden ne derece etkileniyor?

Teknolojinin kendisi zaten hobimiz :) Öyle olmasa bu saatte neden bunu yazmaya çalışayım.

-Bunları gerçekleştirirken işinizi kolaylaştırıyor mu yoksa zorlaştırıyor mu?

Teknolojinin hızlı gelişmesi işimi zorlaştırıyor, teknoloji demek maddi durum demek. Saçlarda oluşan yağa bir çözüm bulabilen bir teknoloji varsa iyi olur. Her sabah saçlarımı yıkıyorum.

-Yaşamınızdan memnun musunuz?

Ülkemiz elindekinin kıymetini bilmeyen insanlarla dolup taşıyor, israf. İnsanları da harcıyorlar,emekleri de. Ben halimden memnunum, ama benden memnun olmayan insanlar da var.

Umarım hata yoktur teşhibimde. :D

Haykırarak güldüm Sanchez. Biraz daha gülsem sonum bu olurdu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

:LOL:

Bakın bunu da teknoloji ile paylaşıyorum. (y)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı