Teknoloji kanallarının marka tarafı tutması

MrElitzKrieg

Hectopat
Makaleler
1
Çoğu kişi PC toplayacağı zaman videolardan bakarak topluyor. 1050 Ti 2.5 yıldır boşuna hype'landı.
Her toplayan 1050 Ti'lı topladı. Bunda sorun ne diyeceksiniz, normal. RX 570/470'in 1050 Ti'dan %30 yüksek performans verdiğini kimse yazmadı. Ben de buna kızıyorum, kimse bunu dile getirmedi. Nvidia seven yine 1050 Ti toplardı, fakat RX 570'in gücünü bilen onu alırdı.

10 yıl geçtiğinde o farkın önemini düşünsenize...
Dipnot: RX570/1050Ti aynı fiyatta.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çıktıkları dönemde AMD ekran kartları yoğun olarak online madencilik alanında kullanıldığı için piyasada bulmak zordu ve fiyatları da normalin epey üzerindeydi. Bugünün ortamı ile o zamanı değerlendirmek doğru olmaz.
Kart sadece ilk çıktığında hype'landı, onun haricinde, kart ilk çıktığında zaten RX 570 daha çıkmamıştı bile. 6 Ay sonra satışa çıktı RX 570 ve fiyat farkı vardı arasında. Bir süre sonra aynı fiyata inmeye başladı ve millet bildiğinden şaşmadığı için almaya devam etti. Dünyanın test videosu vardı, başlarda 1050 Ti fazlasıyla öndeydi fiyat farkından dolayı, sonrasında fiyat farkı kapandıkça 570 öne çıktı olay bundan ibaret, şuanda 1050 Ti aşırı mantıksız durmasının nedeni bu. Şu anda aynı şey bazı RTX modellerinde yapılıyor.

Adsız.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yahu sanki piyasada RX 570 stoğu vardı da millet almadı. Kimse salak değil, hiçbir şey de hypelanmadı. AMD kartların mining performansı yüzünden stoğu yoktu. Bitcoin düşünce şimdi ucuza RX serisi bulunabiliyor. Şimdi kıymete bindi. Siz de şimdiki fiyatlar ile 2.5 sene öncesini kıyaslıyorsunuz.

Kaldı ki forumu gezdiniz mi biraz? En ucuz RX serisi alanlar oyundan atma sorunları ile boğuşuyor. Davulun sesi uzaktan hoş gelir.

Son düzenleme:
Yahu sanki piyasada RX 570 stoğu vardı da millet almadı. Kimse salak değil, hiçbir şey de hypelanmadı. AMD kartların mining performansı yüzünden stoğu yoktu. Bitcoin düşünce şimdi ucuza RX serisi bulunabiliyor. Şimdi kıymete bindi. Siz de şimdiki fiyatlar ile 2.5 sene öncesini kıyaslıyorsunuz.

Kaldı ki forumu gezdiniz mi biraz? En ucuz RX serisi alanlar oyundan atma sorunları ile boğuşuyor. Davulun sesi uzaktan hoş gelir.

Niye bukadar kızdın? Ben sizi kastetmedim zaten.

İsteye istediği gibi toplar. Donanım arşivi topluyor da ne oluyor? Hep bir yerden kisiyor 😏

@MrElitzKrieg Recep bey doğruları demiş. O zamanlar 2000 TL'ye RX470 satılıyordu. (Bayağı bayağı satılıyordu da)

Niye bukadar kızdın? Ben sizi kastetmedim zaten.

Teknoloji kanalları dediğiniz zaman bizi de zan altında bırakıyorsunuz. Sonuçta biz de 1050 Ti inceledik. Üstüne bir de yanlış bir bilgi veriyorsunuz, bu da beni rahatsız ediyor açıkçası. Bilgilerinizi iyi araştırıp o şekilde konu açarsanız sorun olmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı