Teknoloji karşıtı aile

Böyle insanların fikirleri değişmiyor hocam bir "teknoloji düşmanına" laf anlatmaya çalıştığım zamandan biliyorum cidden bir zaman kaybı. Ama direkt aileniz olması can sıkıcı olmuş cidden. Belki bu forumda biraz gezdirerek fikirlerini bir ölçüde değiştirebilirsiniz.

Gene inanmazlar. Bunlar yalan söylüyor, seni kandırıcaklar diyor 😀, o kadar küçükte değilim. 15 yaşında az çok anlayabiliyorum insanları.

Bıktım resmen artık. İnternetten bir şey alalım daha ucuz diyorum, olmaz. Kendi paramla ininal alayım diyorum, duymadım say diyor kızıyor, arkadaşlarımla sobet ediyorum, onlar seni kandırıcak diyor. Yani öcü falan mı sanıyorlar bu teknolojiyi. Lafta anlatamıyorum. Sırf internetten almamak için 70-80 TL'den fazla verdi kulaklık için. Ne yapsam şaşırdım.
Diğer konuları bilemem ama parayı siz kazanmıyorsunuz karışmayın. Bırakın pahalıya alsınlar zamanla lafınıza geleceklerdir. Tecrübeyle sabit

Ailenize internetten alışveriş yapıp da sorun yaşamayan insanları örnek gösterin. Benim ailem de internetten alışverişe karşıydı ama bu şekilde örnekler gösterince karşı çıkmaktan vazgeçtiler. Şu anda her şeyi internetten alıyoruz.

Bıktım resmen artık. İnternetten bir şey alalım daha ucuz diyorum, olmaz. Kendi paramla ininal alayım diyorum, duymadım say diyor kızıyor, arkadaşlarımla sobet ediyorum, onlar seni kandırıcak diyor. Yani öcü falan mı sanıyorlar bu teknolojiyi. Lafta anlatamıyorum. Sırf internetten almamak için 70-80 TL'den fazla verdi kulaklık için. Ne yapsam şaşırdım.

Hocam şaşırdım. Allah yardımcınız olsun.

Gene inanmazlar. Bunlar yalan söylüyor, seni kandırıcaklar diyor 😀, o kadar küçükte değilim. 15 yaşında az çok anlayabiliyorum insanları.

Hayır keşke bu kadar yazılan şeyler 2-3 kişi tarafından yazılan şeyler olsa... Binlerce insan var bu forumda ve şahsen hiçbir insanın binlerce hesap açıp hepsinden bir şeyler yazmaya çalışıp sonra da kendisine cevap vereceğini sanmam. Sadece bu forum da değil daha neler neler var ülkenin yarısı dolandırıcı diğer yarısı da potansiyel dolandırıcı sanırım böyle "teknoloji düşmanlarının" gözünde :D

Arkadaşlar verdiğiniz önerilerin hepsi onun ailesi ile arasını açar. Aile zaten istediklerini alıyormuş ki daha niye uğraşsın. Aile istediklerini sebepsizce almasa tamam ama bu durumda arkadan iş çevirmek gereksiz bence.

Kredi kartı kullanıyorlarsa, sanal karttan falan bahsedin. Bankaların, cep telefonları için yaptıkları programlar sayesinde kontrolünün kendilerinde olduğunu ve güven konusunda sıkıntı olmadığını anlatın.

Geri
Yukarı