Teknoloji neleri kapsar?

Sovereignty

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, soruma mümkün olduğu kadarı ile tanınmış kişilerin sözleri ile cevap verirseniz bana faydanız dokunur.
Çünkü hazırlandığım münazara için tanınmış kişilerin bu konu hakkında sözlerini merak ediyorum, ayrıca atasözü de olabilir.
Doğru örnek mi bilmiyorum ama bir örnek verdim bu doğru mu bunu da söylerseniz sevinirim.
Aslında teknoloji, teknolojik aletler tarafından yapılmış her şeydir. Örnek olarak çarşaf, insan elinde iğne-ip'lik gibi bir alet olsa, teknolojik aletler kadar sık ve kusursuz bir çarşaf oluşturamaz. Bu yüzden çarşaf teknolojik üründür.
Gibi bir tanım doğru olur mu?
Bunu destekleyen sözler vs. nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ateşin bulunması, barutun kullanılması, ateşli silahların icadı… Bunlar da teknoloji değil mi? Atatürk’ün inkılapçılıkla ilgili sözlerine bakın, teknolojiyi medeniyete bağlarsanız çok etkili sözleri var. Hem söyleyen Atatürk olunca manevi duygulardan dolayı üstüne söz söylemek kolay olmuyor.

Ateşin bulunması, barutun kullanılması, ateşli silahların icadı… bunlar da teknoloji değil mi? Atatürk'ün inkılapçılıkla ilgili sözlerine bakın, teknolojiyi medeniyete bağlarsanız çok etkili sözleri var. Hem söyleyen Atatürk olunca manevi duygulardan dolayı üstüne söz söylemek kolay olmuyor.

Evet hocam teşekkürler bilgilendirme için, Atatürk'ün makalelerine göz atacağım.

Geri
Yukarı