Teknoloji ve Tasarım Dersinde Sorun Bulamıyorum ?

UlasBii

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yarına Teknoloji ve Tasarım dersime ödevim var ödev şu ''Bir sorun bulunacak ve sorunun çözümünü bir maketle anlatılacak'' ben bir şey bulamadım yardım ederseniz sevinirim.
Not:Lütfen internetten bulup gelmeyin çünki hoca hemen anlar :)

Mesela kışın yolların buzlanması ve kazaların olması olabilir. Bir yol maketi yapıp alt tarafına ısınan birşey koyarsın. Yazın güneş ışığını emer ve kışın yollara verir buzlar erir. Yada kadınların ev manzaralarından şikayetçi olması. Bir ev maketi yaparak alt tarafına Cd konulan şeyi koyarsın. Ev döner ve manzara değişebilir.

Ah işte benim geçmişteki problemim :D Teknoloji ve Tasarım dersinde bir türlü sorun bulamıyordum. Daha sonra buldum baya ve 7,8. sınıflarda onları geliştirmiştim. Çevrendeki basit sorunları yazabilirsin. Mesela trafik sıkışıklığı, kışın karda kazaların artması, arabaların frenlerinin patlaması, benzin fiyatının pahalı olması ve alternatif yakıt bulunması olabilir. Mesela ben bir araba tasarlamıştım ve burada hem benzin kullanıp hem de elektrik, rüzgar enerjisinden yararlanıyordum. Benzin bitince elektrik enerjisi ile araba ilerliyordu, deposunda su bulunuyordu ve oradan elektrik üretiyordu. Yani bunları çok fazla geliştirebilirsin. Bunun üstüne arabanın etrafına kameralar yerleştirerek sağdan-soldan gelebilecek tehlikelere karşı önlem almıştım. İstediğin kadar geliştirebilirsin. Mesela kışın klozetlerin soğuk olması, doğalgaz-elektrik-su faturasının fazla gelmesi, çevre kirliliği, ses kirliliği, hava kirliliği, su kirliliği, su-gıda denetimlerinin yetersizliği, buzdolabı, fırın gibi eşyaların üstünde bilgisayar vs. bulunup internete girebilme gibi özellikleri de ele alabilirsin. Kolay gelsin.

@gdeniz123 zamanım yoktu sadece şuan bakabildim konuya, yarına olduğu için okulda yapçam o yüzden senin dediğin biraz uğraştırıcı olduğu için ve zamanım az olduğu için okulda @Zulaall kardeşimin dediğini yapmaya çalışıcam ikinizede minnettarım çok sağolun :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı