Teknolojik eşya satın almak için site önerisi

Makaleler
44
Teknolojik eşya satın almak için site arıyorum. Hangisi güvenilir bilmiyorum. İlk defa internetten sipariş vereceğim. Şu sıralar biraz daha para biriktirip orta halli bir laptop alacağım. Aslında genellikle PC, telefon, veri depolama, tablet, powerbank, kulaklık vb. gibi şeylere bakacağım.

Peki teknolojik alet alırken, internetten mi yoksa fiziki olarak mı tercih edersiniz? Bana yakın MediaMarkt, Vatan Bilgisayar ve Teknosa var. İnternetten laptop aldığımızı varsayalım. Bozuldu ve servise verilecek. İşleyiş süreci falan nasıl oluyor?

Mesela bu: https://www.hepsiburada.com/owc-144...torage-solution-nas-depolama-p-HBCV00000AQST1
Bu kadar pahalı şeyi kim alacak? Kimin işine yarayacak?

Diğer bir tane: https://www.hepsiburada.com/lacie-6...6mb-cache-400mb-s-harici-disk-p-HBV000008QCRU
Peki bu kadar pahalı bir harici disk? Bana yakın yerlerde en fazla 18 TB buldum. (WD 3,5" 18TB Elements USB3.0 / USB2.0 Taşınabilir Disk fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da)

Başka sitelerde vardır da yine de sormak istedim. İnternetten bir şey almak iyi midir? Ün yapmış ve güvenilir olan yerlerden problem çıkabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Attığın bütün linklerin fiyatları gayet normal.
Akakçe'den en ucuz fiyatlara göz gezdirip sonrasında sayfaların güvenirliğini kontrol etmen daha mantıklı olacaktır. Orası iyi burası iyi diyebilen kimse olmaz.

Hocam Hepsiburada uygulamasina girin beğendiğiniz ürünün satıcısina bakın.
Bende Hepsiburada üzerinden satış yapabilirim mesela.

Hocam, Hepsiburada'dan direk girip alsak aynı şey değil mi? Kafam karıştı.
Hepsiburada sadece bir aracı ama kendi satış yaptığı ürünler %100 güvenilir olmakta. Bu nedenle satıcının Hepsiburada olması daha avantajlı fakat olmasa bile site sizin güvenliğinizi sağlıyor bu konuda şüphe olmaması doğal olacaktır. Fakat dediğim gibi en iyi site olmaz, belki başka güvenilir bir yerde daha uyguna bulabilirsin ürünü. Araştırmak daha mantıklı olacaktır.

Hocam, Hepsiburada'dan direk girip alsak aynı şey değil mi? Kafam karıştı.
Hocam Hepsiburada'da kendilerinin sattığı ürünler olmak üzere farklı birçok ürün satan satıcı mevcut. Satıcı farklı olunca orijinallik konusunda veya diğer hizmetler konusunda problemler olabiliyor. O yüzden ürün seçerken satıcının ''Hepsiburada'' olmasına özen gösterin. Daha uyguna farklı satıcılardan da ürün olacaktır, uyguna alacaksanız mutlaka satıcıyı iyice araştırıp öyle satın alın. Maalesef sahte ürünler vs. çok olabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı