Teknolojik ürünlerde vergi muafiyeti nasıl alınır?

NamesiS5050

Centipat
Daha fazla  
Biliyoruz ki üniversiteye geçecek ve geçen öğrencilere teknolojik ürünlerde vergi muafiyeti uygulanıyor. Gaming laptop almayı düşünüyorum bu vergi muafiyeti ile nasıl olduğunu sormayın artık aile gizliliği. Neyse bilgisayarlarda %18 KDV varmış başka vergi var mı? Onlarında muafiyeti ile daha düşüğe alabilir miyiz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu vergi muafiyeti bildiğim kadarıyla iktidarın seçim vaadi. Aynı veya benzer vaadleri muhalefet parti adayları da yaptı. Seçim sonrası belli olur yani.

Biliyoruz ki üniversiteye geçecek ve geçen öğrencilere teknolojik ürünlerde vergi muafiyeti uygulanıyor. Gaming laptop almayı düşünüyorum bu vergi muafiyeti ile nasıl olduğunu sormayın artık aile gizliliği. Neyse bilgisayarlarda %18 KDV varmış başka vergi var mı? Onlarında muafiyeti ile daha düşüğe alabilir miyiz?
hocam bu şuanda sadece vaat olarak kalmış bir şey olursa bile seçimden sonrasında olur şahsen çok fazla bu olaya güvenmeni önermem klasik türkiye seçim dönemine girdiğimiz için böyle laflar dönüyor 'öğrencilere özel bir vergi muafiyeti' deniyor ama 60 yaşındaki adam da açık öğretime başvurup öğrenci olarak gözükebiliyor en basitinden bile bu suistimal edilebilir bir iş

Uygulanıyor mu? Kim dedi hocam?

Uygulanmıyorda ben uygulanacak anlamında dedim ve ben eğer uygulanırsa sadece %18 KDV'den mi muaf tutulacağız başka vergi var mı bilgisayarlarda diye sordum. siz seçim vaadi falan diyorsunuz fazla kızmış olabilirim çünkü birkaçtane daha tartışmam var aynı cevabı dolaylı sorduğumu düşünüp söyleyip duruyorlar tamam ben onu da soruyorum ama birkaç soru daha geçiyor.

Bu arada başlıkla asıl sorunun bir bağlantısı yok gibi duruyor nasıl alınır değilde kdvden başka vergi varmı onlardanda muaf olcakmıyız bilgisayar alımînda dite olcaktı bi soru eki yanlışindan uyarı yedim başlığıda saçma sapan düzeltmişler

Son düzenleme:
Uygulanmıyorda ben uygulanacak anlamında dedim ve ben eğer uygulanırsa sadece %18 KDV'den mi muaf tutulacağız başka vergi var mı bilgisayarlarda diye sordum. siz seçim vaadi falan diyorsunuz fazla kızmış olabilirim çünkü birkaçtane daha tartışmam var aynı cevabı dolaylı sorduğumu düşünüp söyleyip duruyorlar tamam ben onu da soruyorum ama birkaç soru daha geçiyor.

Bu arada başlıkla asıl sorunun bir bağlantısı yok gibi duruyor nasıl alınır değilde kdvden başka vergi varmı onlardanda muaf olcakmıyız bilgisayar alımînda dite olcaktı bi soru eki yanlışindan uyarı yedim başlığıda saçma sapan düzeltmişler
Hocam siz uygulanıyor diye mevzuya girince biz bu yanlışınızı düzeltmek istedik. Belki olur da yanlış anlaşılma olmuştur vaadi şu anda uygulanıyor sanılmasın diye müdahale ettik. İleride yanlış anlaşılmaların olmaması için daha dikkatli yazınız lütfen.

Şimdi sorunuza gelirsek bilgisayarlardan ÖTV alınmıyor sadece KDV alınıyor. Bir de bildiğim kadarıyla %1 TRT payı var ama bu konudan tam emin değilim. Nasıl vergi muafiyeti alınacağı konusu uygulanmaya başlayınca belli olacaktır. Hangi verginin muhaf tutulacağı da uygulamada belli olacaktır belki sadece ÖTV derler belki hepsi şu anda bilemeyiz. Ama büyük ihtimalle KDV ve ÖTV muafiyeti sağlarlar. Yani bilgisayarlardan sadece KDV düşer çünkü ÖTV alınmıyor bilgisayarlardan.

Yeni konular

Geri
Yukarı