Kargo elemanından alırken videoya almak şart mı? Ben de bir şey satın alacağım. Unutabilirim diye düşünüyorum.
Ne fark der. Hepsiburada ile aynı sorunu yaşarsın. Benim THH kararım 2 hafta oldu halen yerine getirmediler. İade edeceğin zaman kırık olursa Hepsiburada almıyor, adamlar sebep demeyeceksin iade edeceksen ve kırık olmamasına dikkat etmek gerekli. Türkiye'de hukuk yavaş enflasyon hızlı. Amazon TR, Türkiye geldi baktı burada hukuk yavaş yok onlarda aynı yapmaya başlamışlar zamanla buraya gelen şirket sahipleri nasıl kolay zengin olduklarını görenler değişiyor.

Vallahi hocam ben kendilerinden 3 ay önce GittiGidiyor üzerinden 4379 TL'ye notebook aldım. Özenle paketlemişler ve not bırakmışlardı. Siparişimi kargoya verdikten sonra mesaj atarak iyi günlerde kullanmamı dilediler. Ürün elime ulaştıktan sonra da diğer gevşek satıcılar gibi ödemeyi onaylar mısınız diye saçma sapan baskı yapmak yerine ürününüzü inceleyip sorun olmadığını gördükten sonra ödemenizi onaylayın dediler. Ürünü açarken de herhangi bir probleme karşı özenli bir şekilde açıp video kaydına almamı söylediler. Bir problem yaşamadım. Problem yaşayan varsa bilemeyeceğim.
Ürünü aldınız mı acaba. Aldıysanız satıcı nasıldı güvenilir mi sizce

@lisagawski Ürün ben de aldım kendilerinden. Bilgisayarın içerisinden Sata kablo çıkmayıp vidaları çıkmıştı. İzlediğim videolarda aldığım bilgisayarda normalde ikisi beraber çıkması gerekliydi. Bilgisayarın bandrolü açılmamış sıfır ve kutu sorunsuzdu şüphe edecek önceden açılmış başka durum yoktu. Teknorya satıcıyı arayarak eksik Sata kabloyu gönderdi.

26.11.2021 saat 21:39'da GittiGidiyor sitesi aracılığıyla teknorya firmasından aldığım homotech alfa 470 serisi laptop kırık çıktı. Ürünü 29.11.2021 tarihinde saat 13:22'de kuryeden teslim aldım. Ürünün üzerine dikkat kırılır veya dikkatli taşıyın, hassas ürün şeklinde bir uyarı yazılmamıştı. Ürünün içini göremediğim için herhangi bir ezilme ve kırık olacağını düşünemedim. Ürünün koruma naylonunu açtım ve bu naylon kutuyu tam olarak göstermediğinden kutunun sağ alt köşesinin ezik olduğunu ancak naylonu açtığımda fark edebildim.

Sonra kutuyu açtım, cihaza dıştan bakınca herhangi bir çizik veya kırık yoktu. Ekranı kaldırdığımda ekranın sağ üst köşesinde bir darbe fark ettim. Cihazın Power tuşuna basınca ekranın çizgili olduğunu gördüm. Bunun üzerine saat 13:35'te GittiGidiyor müşteri hizmetlerini aradım ve bu durumu olduğu gibi anlattım. Müşteri temsilcisi satıcıya ulaştı ve iade talebimi bildirdi. Satıcı iadeyi kabul etti ve RC ile başlayan bir kod verip iadeye göndermemi bildirdi. Ertesi gün iadeye gönderdim ve ürün satıcının eline ulaştığında kargo hasar tespit tutanağının olmaması gerekçesiyle iademi kabul etmedi.

Bu şekilde amatör firmaların teknoloji sektöründe olması çok üzücü. Ben naylonla kaplı olan bir kutuyu açmadan darbe alıp almadığını nereden bilebilirim? Konuyla ilgili yasal haklarımı sonuna kadar kullanacağım. Alışveriş yapmayı düşünenlerin bilgisine sunarım...

Sattıkları ürünün arkasında durmayan bir firma. Kesinlikle önermiyorum. Tercih etmeyin.

Geri
Yukarı