Teknosa Üzerinden Telefon Önerisi

Demek istediğim, şu kadar harcama yaptıktan sonra kullanabilirsiniz gibi bir şartları mı var? Yoksa gidip çek karşılığında bir şeyleri alıp çıkabiliyor musunuz?
Telefon zaten bir ihtiyaç ise ve bütçesi de zaten ayrı ise, çekleri, piyasa değeri ile hemen hemen aynı olan şeylerde kullanmaya çalışın. Yoksa hem çekleri verip hemde neredeyse çekin yarısı kadar nakit verip, piyasa değeri çek kadar olan bir telefonu almak yazık olur diye düşünüyorum.
Çekler havadan geldiyse ayrı tabi, haydan geldi huya gitti telefonda bana 800 TL ye gelmiş oldu diye de düşünülebilir.

Bir Şart yok direk çek karşılığında birşey alabilriyonsun buyuk ihtimal A50 alıcam a50 nin piyasa değeri 2200 felan teknosada 2600 tl çok fark yok ama a50 alırsam pişman olur muyum bilmiyorum

Dediğim gibi hediye çeklerinin nasıl elde edildiği önem kazanıyor bu durumda. Eğer bu çekler havadan geldiyse farklı, ürün iadesi sonucu geldiyse farklı bir tutum sergilenebilir. Çnkü birinde elinizden zaten bu meblağ çıkmış oluyor, üzerine eklemeye devam ediyor olursunuz.
Karşılaştırma

Dediğim gibi hediye çeklerinin nasıl elde edildiği önem kazanıyor bu durumda. Eğer bu çekler havadan geldiyse farklı, ürün iadesi sonucu geldiyse farklı bir tutum sergilenebilir. Çnkü birinde elinizden zaten bu meblağ çıkmış oluyor, üzerine eklemeye devam ediyor olursunuz.
Karşılaştırma
Havadan Değil Babam çalıştığı yerde 15. senesiydi ve 1750 tl değerinde ödül olarak çek verildi bu yuzden çeki en verimli halde kullanmam gerek

O bütçede bana şu an mantıklı gelen Xiaomi Redmi Note 8 Pro modeli ithalatçı garantili ama çok iyi bir telefon.
Evet çok iyi bir tercih olur bendede nakit para olsa bende redmi note 8 almak isterim ama malesef teknosaya redmi note 8 in gelmesi en az 5 ay alır fiyatı bence 2800 3000 tl civarlarında olur o yuzden sanırım a50 alıcam redmi note 7 yi çok istiyordum fakat 1 hafta once teknosada 1999 tl idi şuan 2500 tl ciddi bir fark var

Yine de sonuç olarak birebir cebinizden çıkmış bir meblağ yok, havadan geldi denebilir. Üzerine cebinizden masraf yapmamak adına piyasa fiyatı 1450 TL civarlarında olan P smart 2019 araştırılabilir. Alınır demiyorum çünkü telefona dair pek bilgi sahibi değilim ama ismine de göz aşinalığım var. Dediğim gibi cebinizden para çıkmamasını sağlamak amaç sayılırsa bu şekilde çözüme ulaşılabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı