Teknosa'dan alınan telefon iade edilebilir mi?

g7700

Zeptopat
Telefonu alalı 1 hafta olmadı. Çok ısınıyor. Sarji çok hızlı bitiyor. Oyunlarda kasiyor. 26k verip bunları yaşamak istemiyorum ve bunu iade etmek istiyorum. Paramızı iade ederler mi?

Açıp kullanıysanız zor. Teknosa olması işi daha da zorlaştırıyor. İade kabul etmezler diye düşünüyorum. THH'ye başvurabilirsiniz.

İlgili yazı:

Telefonu alalı 1 hafta olmadı. Çok ısınıyor. Sarji çok hızlı bitiyor. Oyunlarda kasiyor. 26k verip bunları yaşamak istemiyorum ve bunu iade etmek istiyorum. Paramızı iade ederler mi?

Telefonda bozukluk olduğunu söyle iadeyin için diretin. Online üzeriden almış olsaydınız Tüketici kanunları gereği 14 gün içerisinde koşulsuz şartsız iade edebilirdiniz. (paketidini açsanız bile iade almak zorundalar kanuna göre) ama mağazadan alınca iade almıyorlar.​

telefonda bozukluk olduğunu söyle iadeyin için diretin. Online üzeriden almış olsaydınız tüketici kanunları gereği 14 gün içerisinde koşulsuz şartsız iade edebilirdiniz. (paketidini açsanız bile iade almak zorundalar kanuna göre) ama mağazadan alınca iade almıyorlar.​

Of hocam cidden çok kötü bir durum 26k para verdim oyun falan oynayamıyorum cayır cayır yanıyor.

Of hocam cidden çok kötü bir durum 26k para verdim oyun falan oynayamıyorum cayır cayır yanıyor.
Hocam gidin söyleyin telefon çok ısınıyor şarjı hemen bitiyor aniden kapanıyor vs diyerekten abarta abarta söyleyin iade etmezlerse direkt tüketici hakem heyetine kusurlu ürünü iade almamaktan dolayı şikayet oluşturun.

Kanunen ilk 6 ay içerisinde ortaya çıkan ayıplarda tüketici seçimlik haklarından istediğini kullanabilir. Ve en önemlisi ispat yükümlülüğü satıcıya aittir.

Yani siz sorun olduğunu iddia ediyorsunuz ama emin değilsiniz, kanuna göre bu artık satıcının derdi. Teknosaya gidip ürünün ayıplı olduğunu bu yüzden iade etmek istediğinizi belirtin. Ya iade edecekler ya da ürünü sizden alıp teknik servise yollayarak ürünün sağlam olduğunu belgeleyecekler. Aksi halde bunu kanıt göstererek THH yi kolayca kazanırsınız.

Elinizde kanıt bulunması için de her adımı mail olarak teknosaya iletin.

Hocam telefon modeli neydi?

Geri
Yukarı