Tekrardan üniversite okumak

alperen5526

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam,

Ben geçtiğimiz şubat ayında hacettepe üniversitesinden mezun oldum. Tercih yaparken hocalarımı ve ailemi dinleyip yurt dışı imkanları nedeniyle kendi şehrimdeki hukuk yerine hacettepe de hukuk dışı bir bölüm yazmıştım. Temelim sağlam ve şu anda KPSS - ALES çalıştığım için ygs yani TYT kısmında Türkçe matematikte iyi olacağıma inanıyorum ( konular aşağı-yukarı aynı ) yeniden sınava girip hukuk okumak istiyorum. Devam zorunluluğu çoğu üniversitede olmadığı için çalışırken okumak gibi bir hedefim var. Burada sormak istediğim şey ise mezun olduktan sonra da diploma puanının kesilip kesilmediği ve mezun dershanelerinde bursluluk sınavı olup olmadığı. Sınava kendimde hazırlanabilirim fakat genel sıralamamı görmek, akıl danışmak ve kaynak kitap elde etmek adına bir kurs merkezi lazım gibi duruyor. Fakat büyük paralar ödemek istemiyorum. Başarı beklediğim için bursluluk sınavları oluyorsa değerlendirmek isterim. Bir de halihazırda bu sene sınava girmiş olan arkadaşlar en çok hangi yayınevlerini öneriyorlar bunu da merak etmekteyim. Yardımcı olursanız sevinirim, iyi sosyaller.

2016 ygs netlerim şu şekilde idi:

35 Türkçe / 40.
28 matematik / 40.
30 sosyal / 40.
22 fen / 40.

Sözelden tercih yaparım dediğim için lys matematik çalışmamıştım (AYT) o yüzden lys netlerim:

49 edebiyat / 56.
24 coğrafya / 24.
11 matematik / 50.
16 geometri / 30.

Bu netlerime bakarak da bir yol haritası söylerseniz daha memnun olurum. Ayrıca AYT matematik için hangi kaynaklar uygun olur bunu da merak etmekteyim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı