Telefon açılmıyor

SametPro1

Decapat
Daha fazla  
İlk öncelikle herkese merhaba, 2 gün önce telefonum şarjı bitti ve geri açarken Custom binary blocked by FRP lock yazısı çıkıyor çözümü yok mu internete baktım internette yazılım atın demiş bende yazılımını tam bulamadım 1tane buldum onda da fail diyor ne yapabilirim nasıl açarım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım bootloader tarafından engellemeden kaynaklı gibi duruyor muhtemelen cihazına virüs girmiş ve sendne habersiz özel bir yazılımı boot sektörüne yüklemeye çalışıyor olabilir dikkat et yada sen özel bir ROM falan yüklemeye kalktı isen ondan da olabilir bootloader kilidini açmadan bu tarz şeyleri denemek genelde cihazı softbrick yapabilir.

Stock ROM yükle düzelir tabi interneten stok ROM(yani orjinal yazılımı) bulabilir isen yoksa cihaz teknik servisin yolu gözükür ve bu durum garanti var ise garanti dışı kalmasına neden olabilir eğer dediğim şeyden dolayı ise.

Samsung cihaz var elinizde belliki. Odin yazılımını ve telefonunuz için gerekli yazılımı indirdikten sonra download moduna alıp sonra kurmalısın (telefonun içindeki tüm veriler silinir)

Telefonda root var geliştirici seçeneklerden OEM kilidini kapatırsan bu hatayı alırsın sıfırdan stock ROM kurmalısın.
Sadece OEM kilidinini açmak bootloader kilidini açmayı sağlamıyor, sadece bootloader kilidinin açılmasının önünü açıyor, akabinde birde bootloader kilidini açmak gerek.

Güncel cihazlar için bootloader kilidini açmanın yeni yöntemini söyle bırakıyım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Not: Bazı üreticiler yinede ek 1-2 adım daha koyabiliyor ve geliştirici hesabı isteyebiliyor örn: xiaomi markası.

Sadece OEM kilidinini açmak Bootloader kilidini açmayı sağlamıyor, sadece Bootloader kilidinin açılmasının önünü açıyor, akabinde bir de Bootloader kilidini açmak gerek.

Güncel cihazlar için Bootloader kilidini açmanın yeni yöntemini söyle bırakıyım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Not: Bazı üreticiler yine de ek 1-2 adım daha koyabiliyor ve geliştirici hesabı isteyebiliyor örneğin: Xiaomi markası.

Bootloader'a gerek yok direkt stock ROM atabilir şahsen ben öyle yapıyorum.

Geri
Yukarı