Telefon alışveriş kredisi nasıl işliyor?

Xtron

Kilopat
Peşin verme şansım olmadığı için taksitle iPhone 8 Plus veya 11 almak istiyorum. Turkcell veya diğer markalar 3 aydan fazla taksit yapmıyor. Alışveriş kredisi düşünüyorum. Nasıl işliyor, ne yapmalıyım bilen var mı?

Not: Ailemle almayı düşünüyorum. Kendi adıma başvurmayacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok basit, başvuruyorsunuz alışveriş kredisine satın alırken, banka parayı firmaya peşin veriyor, siz de taksit taksit bankaya koyduğu faiz ile birlikte borcunu ödüyorsunuz. Fakat telekom şirketleri kadar çok faiz koymuyor diye hatırlıyorum. Arayıp banka ile konuşmanız daha mantıklı.

Aslında alışveriş kredisi şu banka sana (rakamlar sallama) 12.000 lira kredi veriyor sende bunu gidip ürüne veriyorsun. Peki banka neden dümdüz gidip isteyince zorluk çıkartıyor da alışveriş kredisi deyince daha kolay veriyor? Bunun cevabı şu alışveriş yaptığın site/mağaza sana arka planda kefil oluyor. Mesela Vatan'dan alacaksan Vatan bankaya sen bu arkadaşa 12.000 ateşle ben sana anında ödeyeceğim diyor. Banka da tamam deyip sana krediyi veriyor ardından Vatan senin borcunu kapatıp senden her ay düzenli para alıp kasasına koyuyor. Düşük faiz vermesinin sebebi de bu adam hiçbir şeye karışmadan sadece isminin kullanılması ile para kazanıyor :D. Vatan ürün satmış oluyor. Alıcı(yani sen) taksitle ürün almış oluyorsun.

Peki taksitte 12 ay veya 24 ay seçenekleri sunuluyor değil mi?

Vatan Bilgisayar mağazalarından yapacağınız elektronik alışverişlerinizde 3 ay, 6 ay, 10 ay ve 12 ay taksitli, faizsiz kredi fırsatlarını kaçırmayın!

Vatan Bilgisayar mağazalarından yapacağınız elektronik alışverişlerinizde 3 ay, 6 ay, 10 ay ve 12 ay taksitli, faizsiz kredi fırsatlarını kaçırmayın!

Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı