Telefon bagimliligindan nasıl kurtulunur?

Telefonu almadan dışarı çık yürü. Evde yapacak başka şeyler bul.
Bağımlılık yüzünden sokaktayken sürekli telefonunu düşünecek ve en yakın zamandan eve dönüp telefonuna bakacak, kendimden biliyorum, bu yöntem pek işe yarar gibi durmuyor maalesef. 😔

Arkadasim yok ki cunku soguk biriyim.

O soğukluğu biraz olsun azaltmaya çalışın, telefon bağımlılığından kurtulmaya gayret etmelisiniz, bir süre sonra bunun geri dönüşü gerçekten olmuyor.

Tavsiyem bir hafta telefonsuz geçirin, telefonu her düşündüğünüzde içinizden sosyal medya kullanmaktan bıktığınızı ve hayatı yaşamak istediğinizi belirtin.

Aslında vücudu da alıştırmak lazım, baktınız yapamıyorsunuz veya bu yöntem size zor geliyor, yavaş yavaş günde 30 dakika veya 1 saat telefonunuzu daha az kullanın ve her gün bu yöntemi kullanmaya devam edin, bir bakmışsınız günde telefonu 5-6 saat belki de daha az kullanmışsınızdır.

Bu devirde sosyal medya kullanmamak gibi bir şey gerçekten mümkün değil desem yeridir, umarım başarırsınız.

Son düzenleme:
Adam telefondan uzaklaşmaya çalışıyor. Siz sosyal medya kullanın diyorsunuz. Bu nasıl bir mantık yapısı böyle?

İlk yazdığımı okumadınız sanırım. Arkadaşlarıyla vakit geçirmesini söyledim arkadaşının olmadığını söyledi en azından arkadaş yapıp dışarıda gezebilir ve böylece azaltabilir anlamında dedim. Azıcık okuyun be.

Yeni konular

Geri
Yukarı