Telefon-bilgisayar tamirciliği nasıl öğrenilir?

Batuhan.K

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Gigabyte B450M H
İşlemci: AMD Ryzen 5 5500
Ram: Corsair 8gb 3200mhz Ddr4 (x2)
SSD: Kingston Nv2 500gb M.2 SSD
Ekran Kartı: MSI Geforce RTX 3060 Gaming Z Trio
Kasa: MSI Mag Forge 100R
Monitör: Rampage RM-550 Tactical 23.8" 144Hz
Merhaba, 8 yıldır turizm sektöründeyim. Lise ve ön lisansım turizm ve otelcilik üzerine geçti ve artık sektör değişmem gerektiğine karar verdim. Yaşadığım bölgede kaliteli telefon veya bilgisayar tamircisi yok (en yakın yer 60 km uzaklıkta) fakat bu konuda benim de pek bilgim yok hem öğrenip hem de bu yolda bir kariyer adımları atmak istiyorum. Bu konuda eğitim vs alabileceğim veya şöyle şöyle yapıp ince ince işi öğrenirsin dediğiniz bana yol gösterebilecek yardımcı olabilecek bir kaynak vb şeyler var mı? Kendi iş yerimi açmam mı mantıklı olur yoksa bir firmanın alt bayisi gibi olmak mı iyi olur vb genel olarak fikirlerinizi almak istedim.

Dip not; var ise başka ölmeyecek meslekler üzerine görüşlerinizi de paylaşırsanız sevinirim.

Dip not2; sektör değişme nedenim otellerin yönetim kadrosunun berbat düzeyde at gözlükleri ile yaşayan kişilerin işgali, hiçbir şekilde suçun olmasa bile suçlanıp çeşitli hakaretler edilmesi yani kısaca ağır mobing yapılması , personel kadrosunun iğrençliği yani hiçbir iş yapmayıp farklı mesaideki personellere o iş yükünü yüklemek yetersiz personel kadrosuna rağmen personel alınmaması veya mevcut personellere maaşta zam yapılmaması ve bunlar gibi berbat düzenin hiç değişmeden daha kötüye gitmesi, maalesef sürekli gereğinden fazla iş yükü (kadro eksiği ve her şeyi ben bilirim diyen ama hiçbir şey bilmeyip her düzeni berbat eden personel nedeniyle) ve düzensiz mesailer ile devam ediyoruz. Üstelik bunları asgari ücret e çalışarak gerçekleştiriyoruz( bunların hepsi yaşadığım bölgede olanlar ve maalesef başka bir yere gidemiyorum şu an için).

Son düzenleme:
Küçükken 4 ay kadar Antalya'da turizm bölgesinde staj yapmıştım. Yönetim şekli dediğiniz gibi, ayrıca bahşişler dolayısıyla çok farklı karakterlere bürünen insanlar mevcut. Fakat şehir içi otellerde şansınızı deneyebilirsiniz, oralarda aynı ortam yok. Bu arada turizm ya da otelcilik sektöründe çalışmıyorum sadece belge olsun diye yaklaşık 1.5 yıllık girişimim olmuştu.

Küçükken 4 ay kadar Antalya'da turizm bölgesinde staj yapmıştım. Yönetim şekli dediğiniz gibi, ayrıca bahşişler dolayısıyla çok farklı karakterlere bürünen insanlar mevcut. Fakat şehir içi otellerde şansınızı deneyebilirsiniz, oralarda aynı ortam yok. Bu arada turizm ya da otelcilik sektöründe çalışmıyorum sadece belge olsun diye yaklaşık 1.5 yıllık girişimim olmuştu.
En son çare bir de şehir içi deniyicem gibi duruyor ama şuan buna imkanım yok maalesef

Geri
Yukarı