Telefon CPU Kullanımı

Scripter007

Decapat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar fotoğrafta da görüldüğü gibi telefonda 8 çekirdek var ama sadece 4 tanesi çalışıyor en zorlu zamanlarda bile ne yapmam lazım?
375231

Android telefonlarda genelde idle da bazı çekirdekler uyku moduna alınır. Güç seçenekleri menüsünden performans moduna almayı deneyebilirsiniz.

Telefon cihazlarında, ihtiyaç duyulmadığı sürece 4 çekirdek aktif, 4 çekirdek uyku modunda olur. Bu, telefonun işlemcisinin yıpranmasını önlemek içindir aslında. Gereksiz yere donanım kullanımı yapmaz. Performans moduna alarak bütün donanımı aktif hale getirebilirsin ancak buna gerek yok. Gerek olduğu takdirde cihaz zaten aktif konuma getirecektir.

Telefon modeli nedir ?
İşlemcisi nedir ?
+
Android ağır işlem yapmazken bazı çekirdekleri uyutur.

Screenshot_20190306-233106_CPU-Z.jpg

Galaxy J6 işlem yapmaz iken bile tüm çekirdekler aktif.

Telefon modeli nedir ?
İşlemcisi nedir ?
+
Android ağır işlem yapmazken bazı çekirdekleri uyutur.

Eki Görüntüle 375234

Galaxy J6 işlem yapmaz iken bile tüm çekirdekler aktif.

Uyku modunun işletim sistemi ile alakası yok cihazı üreten firma ile alakalı, yani anakartlardaki senkronizasyonla alakalı bir durumdur.

Son düzenleme:
Telefonda kullanılan işlemcilerin çoğunda "Little.BIG" denilen bir yapı kullanır. Çekirdeklerin bir kısmı performans bir kısmı güç tüketimi için optimize edilir. 8 tanesi aynı anda çalışmaz. Güç gereksinimine göre telefonun kerneli(çekirdek yazılımı) seçim yapar.

Merhaba arkadaşlar telefon lenovo k6 note evet tüm uygulamaları denedim 4 çekirdeğin üstüne çıkmıyor bide nasıl performans moduna alacağım ayrıntılı bir şekilde anlatırmısınız

Merhaba arkadaşlar telefon Lenovo K6 Note evet tüm uygulamaları denedim 4 çekirdeğin üstüne çıkmıyor bir de nasıl performans moduna alacağım ayrıntılı bir şekilde anlatır mısınız?

İşte benim de sorunum bu. Aynı telefon 4 çekirdek hiçbir şekilde çalışmıyor tüm testleri yaptım ağır koşullarda dahi 4 çekirdek aktif. Durum böyle olunca tel çok yavaşladı. Planlı eskitme diye düşünüyorum bu durumu.

Geri
Yukarı