Note 3 Yüksek Cpu Kullanımı

Burak irturk

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kyrenia
Daha fazla  
Meslek
Pilotaj Öğrencisi
Arkadaşlar bu sorun dün gece başladı. Garip Olan telefonda hiçbir uygulama açık olmamasına rağmen telefon devamlı %50 %80 cpu kullanıyor. Dolayısıyla boştayken aşırı derecede ısınıyor. Wifi bağlantısını kestiğimde ise cpu kullanımı boşta %4 lere düşüyor.Yani sorun telefon internet'e bağlandığında başlıyor. Bir türlü çözemedim telefon daha 15 günlük çok fazla uygulamada yüklü değil.

Arkaplanda çalışan uygulamalar vardır demektir. Eğer telefon rootlu ise Greenify programını kesinlikle öneriyorum. Arkaplanda çalışan uygulamaları hatta sistem uygulamalarını tamamen uyutuyor.

Sorunun Facebook uygulaması olduğunu anladım. Sanırım aynı günde bir sürü Note 3 kullanıcısının başına gelmiş herkes bir şey söylüyor,çözüm facebook uygulamasını silmek oldu, sanırım son güncellemeden sonra bir hata oldu ve arka planda kıyamet gibi çalışıyor uygulama silince düzeldi. Genede teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı