Çözüldü Telefon Elgato gibi kullanılabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Valancehocam

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhaba, iyi günler, iyi öğlenler. Ben telefonumu Elgato cihazı gibi kullanmak istiyorum, yani yayını telefonumdan yapıp oyunu PC'den oynamak istiyorum. Sizce yapılabilir mi? DC yayını, Meet yayını gibi şeyler için kullanmayı düşünüyorum. Bu mümkünse yardım ederseniz çok sevinirim.

Çözüm
Hocam öyle değil yayın yükünü telefonun kaldırmasını yani telefonun bilgisayar ekranını yayınla telefon üzerinden yansıtmak istiyor.
Tamam işte :) Tekrar anlatayım. Spacedesk bir wireless display driver'ı. Yani sanki sen fiziksel bir cihaz bağlamışsın gibi davranıyor ancak bunu online olarak yapıyor. Eğer ekranları genişlet değil, yinele seçeneğini seçersen fiziksel olarak telefona aynı ekranı yansıtmış gibi olacak. Bunun üzerine, telefonun ekranını da yayınlamak istediği yere yayınlayacak. Böylece bilgisayar üzerinden değil, telefon üzerinden ekran yayını gerçekleşecek.

1617788850298.png
Sanmıyorum. Telefonun ekran kartının veya işlemcisinin bir bilgisayar yayınını codec alacak kadar güçlü olduğunu düşünmüyorum. Yine de siz başka cevapları bekleyin belki de ben yanlış biliyorumdur.

Spacedesk kullanarak wifi üzerinden telefonu bilgisayara bir monitör olarak tanıtıp, daha sonrasında telefonun ekranını Discord üzerinden arkadaşlarınla paylaşabilirsin.

Spacedesk kullanarak Wi-Fi üzerinden telefonu bilgisayara bir monitör olarak tanıtıp, daha sonrasında telefonun ekranını Discord üzerinden arkadaşlarınla paylaşabilirsin.

Hocam öyle değil yayın yükünü telefonun kaldırmasını yani telefonun bilgisayar ekranını yayınla telefon üzerinden yansıtmak istiyor.

Tamam işte :) Tekrar anlatayım. Spacedesk bir wireless display driver'ı. Yani sanki sen fiziksel bir cihaz bağlamışsın gibi davranıyor ancak bunu online olarak yapıyor. Eğer ekranları genişlet değil, yinele seçeneğini seçersen fiziksel olarak telefona aynı ekranı yansıtmış gibi olacak. Bunun üzerine, telefonun ekranını da yayınlamak istediği yere yayınlayacak. Böylece bilgisayar üzerinden değil, telefon üzerinden ekran yayını gerçekleşecek.

1617788850298.png

Çözüm
Tamam işte :) tekrar anlatayım. Spacedesk bir Wireless display Driver'ı. Yani sanki sen fiziksel bir cihaz bağlamışsın gibi davranıyor ancak bunu Online olarak yapıyor. Eğer ekranları genişlet değil, yinele seçeneğini seçersen fiziksel olarak telefona aynı ekranı yansıtmış gibi olacak. Bunun üzerine, telefonun ekranını da yayınlamak istediği yere yayınlayacak. Böylece bilgisayar üzerinden değil, telefon üzerinden ekran yayını gerçekleşecek.

Hocam LAN üzerinden bağlandığı için kasma sorunu yaşanır ayriyeten mobil cihazlar Twitch üzerinde ekran paylaşarak yayın yapamıyor.

Eki Görüntüle 961938
Hocam yine bilgisayarın sistem kaynaklarını tüketicek bunu yaptıktan sonra telefondan yayın verse bir avantaj oluşmaz ki.

Arkadaşın sorusuna gelicek olursak böyle bir şey pek mümkün değil gibi. Ama güzel fikirmiş bir ARGE çalışması yapılarak bir yöntem geliştirilebilir.
HDMI dan telefona görüntü aktarmayı başarabilirseniz yayın yapma kısmı bir şekilde halledilir.

Geri
Yukarı